به گزارش “صبح رابر“؛ حجت الاسلام  صادقی امام جمعه شهرستان رابردر این مراسم  قدم زدن درخاک مقدس کربلای ایران را غذای روح انسان دانست و گفت: همانطور که بدن انسان احتیاج به غذا دارد، روح انسان هم نیاز به غذا دارد و آن معنویات است؛ دعا، ذکر و نماز، بودن در بعضی جلسات مثل اعتکاف،عرفه، شب های قدر .

وی با بیان اینکه سقوط انسان را ازعوامل کاهش معنویت در زندگی ها برشمردو افزود: همین سرزمین که شما در آنجا قدم میگذارید یکی ازجاهای که غذای مقوی برای روح شما خوبان است این فرصت را قدر بدانید .

امام جمعه رابر گفت: در این سرزمین افرادی قدم گذاشتند بدون هیچ چشم داشت و خواسته ی دنیایی برای دفاع از خاک و اسلام؛ این خاک سیار مقدس است کسانی که رفتند در آن سرزمین مناجات دعا و ذکر داشتند.

حجت الاسلام صادقی این سرزمین را  زیارتی خواند و گفت: سعی کنید با وضو باشید تسبیح و ذکر بگویید و چشم دل را باز کنید با افزایش معنویت تشخیص حق از باطل بسیار آسان می شود.

وی موبایل را یکی از آفات برای انسان دانست وافزود: رفاقت دنیایی تان را در اینجا کمرنگ کنید و بر معنویت خود بیفزایید این سکوی پرش برای خودتان است.

حجت الاسلام صادقی سفارش کرد: دعا کنید آنجا دعا مستجاب می شود و با دست پر از معنویت به شهرتان بر گردید.

سرگرد امام بخش فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه  شهرستان ضمن خیر مقدم نیزهدف از این اعزام‌ها را آشنایی دانش آموزان با رشادت‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس خواند و تصریح کرد: هر چقدر فرهنگ جهاد و شهادت در بین نسل جوان جامعه ترویج شود بی تردید فرزندانمان در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان مقاوم‌تر خواهند شد.

انتهای پیام

این خبر را به اشتراک بگذارید :