به گزارش خبرگزاری فارس از رابر، جواد سلندری عصر امروز در جمع خبرنگاران با ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله این نهاد اظهار داشت: کمیته امداد رابر و هنزا بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار را زیر پوشش خود دارند که بیش از یک هزار و ۸۰۰ خانوار آن مستمری‌بگیر هستند که این تعداد در مقایسه با سال گذشته ۱۰ درصد کاهش دارد.

وی افزود: بیش از ۴۵۰ فرزند یتیم و محسنین زیر پوشش کمیته امداد شهرستان رابر هستند که توسط یک هزار و ۷۰۰ نفر حامی از سراسر کشور حمایت می‌شوند.

سلندری گفت: تعداد ۱۵۰ نفر دانش‌آموز و ۸۸ نفر دانشجو از خدمات کمیته امداد شهرستان رابر استفاده می‌کنند و ۱۸ نوع خدمت از جمله کمک معیشت، مسکن، درمان، جهیزیه، آموزش خوداشتغالی و … به مددجویان ارائه می‌شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان رابر با بیان اینکه اولویت این نهاد خوداشتغالی مددجویان است، عنوان کرد: امسال بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات خوداشتغالی پرداخت شده که ۱۰۵ نفر به اشتغال پایدار رسیده و از پوشش خارج شده‌اند.

وی همچنین با اشاره به خسارات وارده بارندگی در سال گذشته گفت: بیش از ۳۰۰ میلیون تومان به ۷۶۱ نفر از مددجویان شهرستان رابر پرداخت شده است.

سلندری در رابطه با درآمد کمیته امداد اضافه کرد: در سال گذشته مردم رابر ۱۶۳ میلیون تومان به صندوق‌های صدقات واریز کردند که در بخش‌های فرهنگی، خودکفایی، مسکن، درمان، جهیزیه موردی، دانش‌آموزی و دانشجویی و تعامل با خیریه‌ها طبق بخشنامه سراسری تسهیم درآمد هزینه شده است.

وی بیان داشت: بیش از ۷۰۰ میلیون تومان از سایر طرح‌ها درآمد داشتیم که حدود ۵۰۰ میلیون تومان آن از خیران خارج از شهرستان و استان بوده و به ایتام و محسنین کمک شده است.

سلندری از همه متمکنان خواست که در طرح‌های کمیته امداد به ویژه طرح اکرام و ایتام، خیرین مسکن‌ساز که در فضای مجازی راه‌اندازی شده کمک کنند و گفت: یک ریال از وجوه پرداختی خیران غیر از محل خودش هزینه نمی‌شود و گزارش آن را به مردم ارائه خواهم داد.

وی تصریح کرد: اگر به انتظار اعتبارات دولتی بنشینیم، راه به جایی نمی‌بریم و متدینان و نوع دوستان باید به صحنه بیایند، فقر زیبنده رابر نیست ، باید کمک کنید تا وضعیت محرومان بهبود یابد.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :