به گزارش “صبح رابر”؛معاون آبفای وزیر نیرو،در سفر یکروزه خود به استان کرمان، امروز پنجشنبه  همراه با  امام جمعه رابر، نماینده مردم شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس، فرماندار رابر، مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمان و جمعی از مسؤولان استانی و محلی از پروژه سد صفارود رابربازدید کردند.

معاون آبفای وزیر نیرو در در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رابر گفت: به منظور آشنایی با مسائل و مشکلات آب استان از جمله بازدید از سد صفارود و تونل انتقال آب رابر به کرمان که مشکلات مالی دارند وارد شهرستان رابر شدیم که با کارفرما و پیمانکار دیداری داشته باشیم و مسائل و مشکلات را بررسی کنیم.

عباس سروش بیان کرد: امیدواریم در برگشت به تهران منابعی را تامین کنیم که پروژه سد صفارود دنبال شود و قاعدتا باید دنبال سرمایه‌گذار بخش خصوصی و بندهایی که در سازمان برنامه و بودجه است به‌ویژه ماده ۵۶ باشیم که پروژه راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به اینکه این پروژه ۷۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، عنوان کرد: پیمانکار این پروژه ۸۰ میلیارد تومان طلبکار است و به همین دلیل در حال حاضر پروژه متوقف شده است.

پروژه سد صفارود (شهیدان امیرتیموری رابر) در سال ۸۶ با هدف تامین آب شرب شهرستان آغاز به کار کرده و هم‌اکنون پس از پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۱ درصد به‌دلیل کمبود اعتبارات کارگاه تعطیل شده و حدود دو ماه است که ۳۰۰ نفر بیکارشده‌اند.

همچنین در ادامه این سفر معاون آبفای وزیرنیرو در شهرگردشگری هَنزا حضور یافت و مشکلات کم آبی این شهر را بررسی و از محل حفرچاه جدیدتامین آب این منطقه بازدیدکرد.

انتهای پیام/

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :