سالاری مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان رابر در گفت و گو با خبرنگار” صبح رابر“؛ گفت: بسیج سازندگی فعالیت‌های خود را در اردوهای جهادی، اقتصاد مقاومتی و اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی در مناطق محروم دنبال می‌کند.

وی  در رابطه اجرای اردوهای جهادی  سال ۹۶ تا کنون عنوان کرد: ۲۳۰ نفر در اردوهای یک  روزه حلقه‌های صالحین  و در اردوهای سه روزه ۸۰نفر اردو، همچنین ۲۳۴نفر اردو دراردوهای هفت روزه بسیج سازندگی و نیز۱۲۷نفر اردو در طرح هجرت دانش آموزشی با هدف زیبا سازی مدارس فعالیت کردند.

احسان سالاری با اشاره به برگزاری ۴جلسه ارائه خدمات مشاوره ای رایگان به مردم و برپایی نمایشگاهی درراستای اقتصاد مقاومتی افزود: در زمینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ۱۶۵ نفر برای  انجام کارهای اقتصاد مقاومتی و حرکت‌های جهادی آموزش دیدند.

وی یکی دیگر از فعالیت های بسیج سازندگی شهرستان را طرح مبارزه با آفت کرم خراط در روستاهای دارنجان، کویر، ننیز، سیه بنوئیه و گنجان اشاره کرد و افزود: در این طرح ۶۲۲نفر شرکت داشتند.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان رابر گفت: در راستای محرومیت زدایی به خدمات مختلفی از جمله ساخت منبع آب در روستای ننوک، کمک به ساخت غسالخانه بندر هنزاء ، ساخت خانه عالم روستای دیوران، کمک به طرح‌های هادی روستایی، مرمت قنات گلومار، لایه روبی، نای گذاری و جدول گذاری در سال ۹۶ و مرمت و بهسازی قنات بندر کبیر، کمک به ساخت مساجد زمین انجیر و سیه بنوئیه و کمک به ساخت غسالخانه گورساروئیه در سال جاری انجام شد.

وی همچنین به ساخت ۴ پایگاه مقاومت و کمک رسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه، راور و کوهبنان اشاره کردو گفت: ماموریت بسیج سازندگی خدمت رسانی در زمینه رفع محرومیت زدایی است.

سالاری با اشاره به اینکه امروزه دغدغه مقام معظم رهبری و بسیج، رفع موانع و مشکلات مردم است افزود:بسیج سازندگی با روحیه باز و جهادی خود همواره برای کمک و مساعدت به مردم در کنار دولت ‌ها حضور داشته است.

گوشه ای از فعالیت های بسیج سازندگی شهرستان رابر

انتهای پیام

این خبر را به اشتراک بگذارید :