ب گزارش “صبح رابر”؛ عطاءالله شمس‌الدینی مدیر پروژه طرح معدن مس درآلو در گفتگو با راه آرمان در خصوص طرح های توسعه ایی این معدن  گفت: تیم پروژه درآلو با اتکا به پشتوانه تجربه بالای موجود و با جایگزینی تأمین‌کنندگانی از سایر کشورهای پیشرو در صنایع فرآوری مواد معدنی همچون فرانسه، اسپانیا، آلمان و آفریقای جنوبی توانسته در ۹ ماهه اول سال ۹۷ به پیشرفت قابل قبولی در بخش‌های تأمین و اجرا دست یابد.

وی افزود : فعالیت‌های پروژه معدن مس درآلو به‌رغم اعمال تحریم‌های بین‌المللی طی نه‌ماهه نخست امسال از پیشرفت قابل قبول ۱۰ درصدی برخوردار شده است

مدیر این پروژه تاکید کرد : تحریم و تحرکات قلدر مآبانه آمریکا دامن گیر درآلو هم شده است  به گونه ایی که  شرکت FLS به‌عنوان صاحب تکنولوژی و طراح فاز Basic پروژه احداث کارخانه تغلیظ درآلو به دلیل اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا و ایجاد محدودیت‌های بانکی در فرایند تأمین تجهیزات برای این پروژه به‌ناچار از ادامه همکاری با شرکت ملی صنایع مس ایران امتناع ورزیده است.

شمس‌الدینی با اشاره به نخستین بازدید مدیرعامل شرکت مس از سایت درآلو در فروردین‌ماه ۱۳۹۷ گفت: وی از همان ابتدای شروع مدیریت خود در شرکت مس تأکید کرد که پروژه درآلو، جزو مهم‌ترین پروژه‌های توسعه‌ای شرکت مس است و انتظار دارد که در ازای تأمین منابع مالی برای پروژه، تمامی ارکان پروژه درآلو، با حداکثر توان ممکن، در جهت اتمام به‌موقع طرح تلاش کنند .

وی تصریح کرد: در همین راستا  بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان به‌صورت ریالی و نیز حدود ۳ میلیون یورو به‌صورت ارزی، به این پروژه تزریق شده است تا روند توسعه و به کار گیری این مجتمع  رو به رشد بوده  است .

شمس الدینی اذعان کرد : پروژه طرح معدن مس درآلو در بخش تأمین تجهیزات ساخت جرثقیل‌های ۱۲۰ و ۶۰ تن، نوار نقاله ۱۷۰۰ متری انتقال کانسنگ معدن به کارخانه تغلیظ و مخازن سلول‌های فلوتاسیون در مرحله ساخت قرار دارند که خوشبختانه از پیشرفت خوبی برخوردار شده‌اند.

وی افزود : طرح معدن درآلو مشتمل بر پروژه‌های باطله‌ برداری و آماده‌سازی معدن درآلو ، احداث کارخانه تغلیظ، آب‌رسانی، سد باطله و برق‌رسانی است که  جمع مبلغ قرارداد این طرح ۱۷۰۰میلیارد تومان معادل  ۱۵۰میلیون یورو برآورد شده است.

مدیر پروژه درآلو در پایان اظهار داشت: خبر خوب برای این طرح توسعه‌ای شرکت مس این است که در آخرین همایش ملی سازه و فولاد که اواخر آذرماه سال جاری در تهران برگزار شد، طرح سازه سالن اصلی تغلیظ درآلو، به‌عنوان طرح برتر فولادی در رسته صنعتی (غیر ساختمانی) برگزیده شد.

تهیه و تنظیم : طهماسبی

انتهای پیام

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :