پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

۱۴:۵۱:۵۲ - جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حفاظت از چيزهايي كه اسلام به جاي گذاشته است
به گزارش ” صبح رابر”براي بدست آوردن خيلي چيزهايي خيلي  بهاي سنگيني پرداختيم . خيلي از كساني كه در مراسمات و عزادري امام حسين (ع)‌ شركت مي كنند مي دانند كه خدا وند بهشان فرصت هاي زيادي داد تا بتوانند از اين فرصت ها استفاده كنند .فرصت به دست آوردن اشك ريختن براي امام حسين […]

به گزارش ” صبح رابر”براي بدست آوردن خيلي چيزهايي خيلي  بهاي سنگيني پرداختيم .

خيلي از كساني كه در مراسمات و عزادري امام حسين (ع)‌ شركت مي كنند مي دانند كه خدا وند بهشان فرصت هاي زيادي داد تا بتوانند از اين فرصت ها استفاده كنند .فرصت به دست آوردن اشك ريختن براي امام حسين .

فرصت كمك و ياري  به بي بضاعت ها .

فرصت توجه به خود.

فرصت شناخت بهتر اندوه و غم امام حسين (ع)و اهل بيت(ع).

فرصت دانستن اينكه  امام حسين (ع)  براي زنده نگه داشتن اين اسلام  عزيزترين  خاندانش و حتي جان خودش را به پاي دين مبين اسلام گذاشت .

آيا تا به حال فكر كرديد چقدر قدر دان اين خون سرور سالار شهيدان بوديد ؟

 

آيا به اين فكر كرديد دوباره اين فرصت  ها را به دست مي آوريد؟

 

آيا كارهايي كه تا به حال انجام داديد :رفتار ، كردار ، اخلاق ، عمل چقدر مطابق خواسته ي خداوند بود ؟

 

آيا عمل هايتان چقدر باعث خشنودي  خداوند و امام زمان (عج) شده است ؟

 

آيا در زندگي چقدر وفادار به امام حسين (ع) بوديد؟

 

براي خشنودي خدا چقدر از تعلقات و تمايلات مادي دل كنديد ؟

 

آيا تا بحال فكر كرديد اگر فرصت مان تمام شده و لحظه مرگ فرا رسيد براي اينكه شرمنده نباشيم از فرصت هايي كه خداوند عنايت كردچقدر بهره برديم .

 

ازش قائل شدن براي چيزهايي كه اسلام برايمان به جا گذاشته  ارزشمند است .

 

خانم ها و آقايان كه با پوشش غرب در جامعه اسلامي براي جلب توجه چنين پوشش و نوع آرايش را انتخاب مي كنيد؟ اگر كشور غرب و يا شرق بد حجاب وبا آرايش بيرون مي آيند، حق دارند ،چون آن دولت و كشور برايشان ارزش قائل نيست برايشان مهم نيستند  چون الگوهاي مثل فاطمه زهرا(س) و زينب كبري(س)  ندارند .ولي  شما چرا ؟ در كشور اسلامي مردم، زنان، مردان ، پير و جوان در هر سننيني كه باشند اسلام برايشان ارزش قائل است و مهم است با چه پوشش و حجابي بيرون از خانه و حتي در  خانه  داشته باشد و  برهر مسلماني واجب است احكام اسلامي را رعايت كند .چون مردم مابه پاي اين دين و مذهب شيعه خون هزاران شهيد از زمان تاريخ اسلام تا اكنون ريخته شده، آيا ما نبايد براي كساني كه برايمان ارزش قائل شدند حافظ اين خون شهدا و دين مان باشيم ؟

 

در قرآن و پيامبران و امامان بارها و بارها  تأكيد كردند پوشش اسلامي داشته باشيد .

 

اگر وصيت نامه تك تك شهيدان 8 سال دفاع مقدس را مطالعه كنيد در همه وصيت نامه ها گفته شده ما به پيرو راه حسين (ع) براي حفظ حجاب و دين جنگيديم و شما در نگهداري آن بكوشيد.

 

حفاظت از دين اسلام امروز مثل حفاظت از قرآن در زمان پيغمبر است . پدران ما با این روش، گنج عظیم ” حب الحسین” رو نسل به نسل و سینه به سینه حفظ کردن و به ما رساندن …

 

بدون اشک، حفظ کردن سرخی ثار الله، و به تبعش حفظ شدن دینی که اون خون به پاش ریخته شده بود، ممکن نبود … همانطور که امام خمینی(ره) به زیبایی تمام گفتند: ” این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.” …

براي من و براي خيلي از افرادي كه در جامعه اسلامي  زندگي مي كنند چون مردم ايران را دوست دارند و چگونه زيستن مهم است  مردمي كه در دردها و غم ها و شادي هاي يكديگر درك مي كنند ،پوشش و حجاب مهم است هم براي خود و هم براي ديگران .

در دوران ظلم و ستيزي نه رحم نه مروت و نه حيا  مي باشد، در روز عاشورا ديديد مثل اشك بهار اشك ريختند اما آتش نشد مهار.

انسان از چيزهاي ارزشمند حفاظت مي كنند، تا به دست افراد ناخلف نيفتد، طلا يك شيء ارزشي است آن را جاي نگهداري مي كنيم كه از دست  دزدان  در امان باشد .پوشش اسلامي مثل يك حصار است كه انسان در آن احساس امنيت مي كند و از هر گزندي در امان است.

ما انسانها گاهي چقدر حقير مي شويم.  گاهي همه انسانيت خود را فراموش ميکنيم، به هواي يک هوس حيواني ! هنوز خودمان و ارزشمان را درست درک نکرده ايم، الماس ميتوانيم باشيم اما خودمان را هرجا که مي شود ،دستفروشي مي کنيم.

در این چند قرن، چه خونها ریخته شده و چه انسانهایی با پای خودشان به قربانگاه شهادت رفته اند، تا الان من و تو به همین سادگی کتابی به عظمت قرآن در کتابخانه مان باشه، و این سعادت رو داشته باشیم که خدا رو با عبادت شگرفی مثل نماز پرستش کنیم …

هر بار سرت رو به سجده میگذاری به یاد سرهایی باش که از بدن جدا شد و بالای نیزه رفت، تا سر من و تو فقط در مقابل خداوند فرود بیاد … چه انسانها که یک عمر امنیت و  آسایش رو از خودشون دریغ کردند و با شیاطین انس جنگیدند، تا سایه ی امن حجاب روی سر من و تو باشه …

 

فرصت ها را از دست ندهيم و براي به دست آوردن فرصتي ديگر بكوشيم ؟

منبع :وبلاگ ديار سر سبز رابر

 

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب