پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

۹:۰۷:۴۹ - دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشکل گشای هر تحریم و مشکلي را در اسلام مان داریم
به گزارش ” صبح رابر“مشكل گشاي هر تحريم و مشكلي پنج تن آل عبا (ع) و حضرت مهدي زهرا (عج) ، امروزه براي ايجاد  روابط سازنده با يكديگر نياز به  متقاعد كردن طرف مقابل دارد كه اين اعتقاد در درجه اول  نياز به اعتماد سازي دارد واين اعتقاد اگر  بر پايه حق و عدالت شكل […]

به گزارش ” صبح رابر“مشكل گشاي هر تحريم و مشكلي پنج تن آل عبا (ع) و حضرت مهدي زهرا (عج) ،

امروزه براي ايجاد  روابط سازنده با يكديگر نياز به  متقاعد كردن طرف مقابل دارد كه اين اعتقاد در درجه اول  نياز به اعتماد سازي دارد واين اعتقاد اگر  بر پايه حق و عدالت شكل بگيرد براي كساني كه ايمان به خدا و ولايت داشته باشند دلنشين و سبب كسب اعتماد مي شود و براي كساني كه بوي از حق و عدالت نبردند پايبندي به اعتمادسازي نيستند و آن را دروغ تلقي مي كنند .

اين روزها خبرهاي زيادي در خصوص رايزني ، نشست ، جلسه و مذاكره با گروه 1 + 5 مي شنويم . مذاكراتي كه يك سمت آن ايران و سمت ديگرش آمريكا ، فرانسه ، روسيه ، چين و انگلستان قرار دارد .كه بعد از توافق ژنو تحريم هاي جديدي عليه ايران اضافه شد و اين نشان دهنده اين است كه اين ها ايران اسلامي  را قبول ندارند . چرا بايد تائيد 5 كشوري را براي احقاق حقوق خود داشته باشيم كه در همه تاريخ معروف و مشهور به سلطه ، چپاول ، غارت و منفعت طلبي بوده و هستند .

تاريخ اين  ثابت كرده كه كشور اسلامي ايران با ياري خداوند تبارك و تعالي بوسيله اهل بيت  (ع)، پنج تن آل عبا (ع) و امام زمان (عج) مسلمان جهان اسلام را با خون پيامبران، اهل بيت (ع) ، خون سيد الشهداء،خون شهداي انقلاب اسلامي  و خون شهداي انرژي هسته اي بيمه نموده  و زنده نگه داشته است. آنچه توانستيم لطف خداوند بوده است و عنايت خود شهدا كه كشور ايران اسلامي با خود باوري و توانمند سازي تنها كشوري است كه روي پاي خود ايستاده است .

همانگونه  كه سالها از اول تاريخ تا كنون در مبارزه با مخالفان اسلام تنها تكيه گاه، يار و مددكار مسلمانان بودند .كشور ايران اسلامي با وجود مردم  غيور ، مقتدر و ولايتمدار كه روز به روز موجب پيشرفت كشورمان مي شوند .نياز به  جلب اعتماد با كشور هايي كه بويي ازانسانيت ، حق و عدالت نديده اند، ندارند  . تكليف و مصلحت گاه در مقابل هم قرار مى‏گيرند ولى هم آن مصلحت در ضمن يك تكليف ديگر است و هم آن تكليف داراى مصلحت است

امام جعفر صادق(ع) گفت: هدايت بشر به واسطه حجت‌هاي ظاهري و هدايت‌گري انسان‌ها يعني انبيا و ائمه اطهار(ع) است.

«كهيعص» رمز: «كاف» رمز كربلا و «هاء» رمز هلاكت خاندان او و «ياء» كنايه از نام «يزيد» كه جفاكننده نسبت به حسين(عليه السلام) است مي‌باشد و «عين» اشاره به عطش و تشنگي او دارد و «صاد» نشانه صبر و استقامت امام حسين)عليه السلام) است….

اکنون در جهان اسلام توده مردم مسلمان و به خصوص جوانان که خواهان حیات عزتمندانه بوده و انقلاب های خود را انقلاب کرامت می نامند، بر استقلال و حاکمیت ارزش های اسلامی و انسانی تاکید دارند، فساد و ظلم را در هر لباسی برنمی تابند و برای تعالی حیات فردی و اجتماعی شان جانبازی می کنند. مهم نیست که این حرکت ها و آرمانخواهی ها چگونه باشد ، مهم این است که در هدف و آرمان و شیوه عمل امتداد همان نهضت عاشورا هستند. من این را بیداری اسلامی می دانم که در سراسر جهان اسلام جاری است و افراد با افکار و حتی مسلک های گوناگون بر آن متفق هستند.

انقلاب اسلامی نمونه ای کم نظیر از جنبش های جهان اسلام است که در لحظه لحظه تاریخ خود مشحون از یاد و نام حضرت اباعبدالله و قیام کربلاست. بدیهی است که این انقلاب در هدف نخست خود که خلاصی از یوغ یک حکومت فاسد و وابسته و دستیابی به عزت ناشی از استقلال بود موفق شده، لکن این همه آرمان انقلاب نبود و نیست. فلسفه زنده نگهداشتن عاشورا و عزاداری بر حسین(ع) که هر سال تکرار می شود و این مقدار در لسان پنج تن آل عبا (ع) تاکید شده همین است که هر سال خودمان را و جامعه خودمان را بسنجیم و اندازه گیری کنیم که چقدر به اهداف پنج تن آل عبا (ع) نزدیک شده ایم یا خدای ناکرده از آن دور افتاده ایم؛ اگر عاشورا و فداكاري خاندان پيامبر نبود، بعثت و زحمات جانفرساي نبي اكرم را طاغوتيان آن زمان به نابودي كشانده بودند و اگر (اگر عاشورا نبود منطق جاهليت ابوسفيانيان كه مي خواستند قلم سرخ بر وحي و كتاب بكشند و يزيد يادگار عصر تاريك بت پرستي كه به گمان خود با كشتن و به شهادت كشيدن فرزندان وحي اميد داشت اساس اسلام را برچيند و با صراحت و اعلام «لا خبر جاء و لا وحي نزل»

اراده خداوند متعال بر آن بوده و هست كه اسلام رهائي بخش و قرآن هدايت افروز را جاويد نگه دارد و با خون شهيداني چون فرزندان وحي احياء و پشتيباني فرمايد و از آسيب دهر نگه دارد و حسين بن علي آن عصاره نبوت و يادگار ولايت را بر انگيزد، تا جان خود و عزيزانش را فداي عقيدت خويش و امت معظم پيامبر اكرم نمايد تا در امتداد تاريخ، خون پاك او بجوشد و دين خدا را آبياري فرمايد و از وحي و از ره آوردهاي آن پاسداري نمايد (پيام امام به مناسبت روز پاسدار 16 / 3 / 60)، صحيفه نور، ج 14، ص 265)

. امام علی (ع) طبق شرایط خود مأمور به یک الگوی رفتاری ظهور و بروز جلوه خاص اسماء و صفات الاهی بودند و امام حسن )ع) و امام حسین (ع) و دیگر ائمه (ع) هم همین طور.

همه معصومان جلوه ای از یک نورند، و همه از ولایت تکوینی برخوردارند و اگر هر یک جای دیگری می بود همان کاری را انجام می داد که دیگری انجام داده است؛ زیرا آنان به جهت این که الگویی کامل برای هدایت انسان ها هستند، باید در هر شرایط و موقعیت، بهترین رفتار و روش را در معرض دید انسان ها قرار دهند تا آنها در عمل بیاموزند که در شرایط متفاوت باید چه رفتار مناسبی را اتخاذ کنند، زمان جنگ صلح نکنند مانند امام حسین (ع) و زمان صلح، جنگ نکنند؛ مانند امام حسن (ع) و … . هدایت و نجات امام حسین (ع) برای تمام اشخاص از حضرت آدم تا آخر عالم میباشد… نشانگر صدق راهیان و پیروان امامت حضرت مهدی صاحب عصر و زمان (عج) است

ما كه هر روز در دعای صحبگاهان یعنی دعای عهد با او پیمان می‌بندیم كه در راهش باشیم و در راه او تلاش و جانفشانی كنیم .

در زمان يعقوب پس از طولانی شدن فراق حضرت یعقوب و یوسف و جریاناتی که برای آنان پیش آمد و به نابینایی یعقوب منجر شد، جبرئیل بر یعقوب فرود آمد و به او گفت:آیا می‏خواهی دعایی به تو یاد دهم که خدا چشمان و دو فرزندت را (یوسف و بنیامین) به تو برگرداند؟یعقوب گفت:بله. جبرئیل گفت:بگو آنچه را که آدم گفت و خدا توبه‏اش را پذیرفت؛ و آنچه را که نوح گفت و کشتی وی از غرق شدن نجات یافت و کنار جودی پهلو گرفت؛ بگو چیزی را که ابراهیم خلیل آن گاه که او را در آتش انداختند، گفت و آتش بر او سرد شد. یعقوب گفت:آن دعا چیست؟جبرئیل گفت، بگو:
“یا رب أسألک بحق محمد و علی و فاطمة و الحسن و الحسین، أن تأتینی بیوسف و بن یامین جمیعاً”
هنوز دعای یعقوب به آخر نرسیده بود که بشیر آمد و پیراهن یوسف را آورد و بر چشمان یعقوب انداخت و یعقوب دوباره بینا شد”.
این روایت صریح در این مطلب است که پیامبران بزرگ یعنی آدم و نوح و ابراهیم و یعقوب و همه  مسلمانان برای حل مشکل خود به پنج تن مقدس متوسل شده و مشکل آنان حل شده است.

طاغوت وقتي از بين مي رود كه به امر خداي تبارك و تعالي يك كسي نصب بشود . شما نترسيد از اين پنج كشوري كه نمي فهمد اسلام چه است ، نمي فهمند فقيه , چه است ، نمي فهمند ولايت فقيه يعني چه . آنها خيال مي كنند كه قدرت دارند ولي ايمان ما مسلمانان قدرتمندتر از زور و قدرت آنهاست همانگونه كه 8 سال دفاع مقدس با دست خالي تنها  با توكل به خدا و توسل به پنج تن آل عبا (ع) و امام زمان (عچ) ثابت كرديم .

پنج تن آل عبا (ع)براي حفظ اساس دین و امامت امت اسلامى كه جز حق نمي­گفت و جز حق نمي­جست. پيشواي متقيان، يار و ياور مظلومان و حامي مستضعفان، تا آخرين لحظه­هاي حيات در انديشه پاسداري از ارزش­ها، تكريم كرامت­ها، حاكميت حق و عمل به فرمان­هاي قرآن بود.

تابش شمس ولایت بر مومنین چشمه کوثر از فوق عرش جاری است و وقتی مومنین با هم باشند و جمع باشند می شونددریا و اگر در گوشه گوشه باشند رودند و هیچ تاثیری نمی گذارند و فقط فضای اطرافشان را اندکی سبز می کنند. درست است که همهٍ یُسْقی‏ بِماءٍ واحِد هستند اما مومن تارود است تاثیری ندارد. اما وقتی رودها همه یک رودخانه شوند و بعد دریاچه شوند به اقیانوس می ریزند و اثر اقیانوس این است که وقتی شمس ولایت به اقیانوس بتابد ابرایجاد می کند و ولایت به همه جا می رسد.همه ما ايرانيان با توسل به پنج تن آل عبا(ع)‌و امام زمانمان از  اين امتحان الهي سربلند بيرون مي آييم .

بستگی دارد به اینکه ما چه باغبانی بوده ایم , آیا خوب آبیاری کرده ایم و علف ها را هرس کرده ایم و در معرض خورشید قرار داده ایم یاخیر؟!
در این سیر، به قدر خویش واقف شدیم، و ضرورت وجود حجّت خدا را، احساس کردیم، و همراه على(علیه السلام)تاریخ را درنوردیم تا به آدم، اول حجّت خدا، و خاتم، آخرین رسول او، و بقیة الله الاعظم، آخرین حجّت خدا، شناخت پیدا کنیم و با آنها همراه شویم.
حجّتش از او خشنود باد! که ما را از «عرفات» حق گذراند، آنگاه به حریم ها و ناموس هاى او در مشعر الحرام شعور یافتیم، و ما را در «منى» به درگیرى با آرزوهایمان فراخواند، تا دشمن اصلى خود را در دو حوزه درونى و برونى «رمى» نمائیم، و آن طور که شیطان بزرگ را راندیم، شیاطین دیگر را از صحنه دلمان بزدائیم.
مُحمّد،إیلیا (علیّ(،شَبَر (حَسَن‌(،شُبَیْر (حُسَین‌(،فاطِمَه،آنان‌ که‌ همه‌ بزرگان‌ و گرامی‌اند،جهان‌ به‌ برکت‌ آنها برپاست‌.،به‌ احترام‌ نام‌ آنها ما را یاری‌ کن‌!،تنها توئی‌ که‌ میتوانی‌ مارا به‌ راه‌ راست‌ هدایت‌ کنی‌!»

منبع : وبلاگ ديار سر سبز رابر

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب