پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

۱۹:۳۸:۱۷ - دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رضا شاه نتونست – فیس بوک تونست
سایت حرف تو به منظور گسترش مطالب نخبگان وبلاگ نویس، روزانه بسته ای را تحت عنوان ” گلدون وبلاگی ” از وبلاگهای برتر این سایت تهیه و در معرض دید شما مخاطبین قرار دهد. گلدون امروز دارای مطالب اجتماعی،سیاسی و فرهنگی می باشد.که می توان گفت مطالب سیاسی این گلدون بیشتر تحلیلی است. به گزارش […]

سایت حرف تو به منظور گسترش مطالب نخبگان وبلاگ نویس، روزانه بسته ای را تحت عنوان ” گلدون وبلاگی ” از وبلاگهای برتر این سایت تهیه و در معرض دید شما مخاطبین قرار دهد. گلدون امروز دارای مطالب اجتماعی،سیاسی و فرهنگی می باشد.که می توان گفت مطالب سیاسی این گلدون بیشتر تحلیلی است.

به گزارش ” صبح رابر”  سایت حرف تو  به منظور گسترش مطالب نخبگان وبلاگ نویس، روزانه بسته ای را تحت عنوان ” گلدون وبلاگی ” از وبلاگهای برتر این سایت تهیه و در معرض دید شما مخاطبین قرار دهد. بر این اساس از تمامی اصحاب رسانه خواهشمندیم در باز نشر این بسته ما را یاری نمائید.

لازم به ذکر است یقیناً مطالب بسیاری زیادی در فضای وبلاگی کشور وجود دارد که شایسته بهترینها هستند، لذا گلچین این مطالب به معنای نادیده گرفتن زحمات دیگر وبلاگ ها نمی‌باشد. بر این اساس از تمامی وبلاگ نویسانی که خواهان انتشار مطلبشان در این بخش هستند خواهشمندl است مطالب تولیدی خود را  در قسمت ” ارسال مطلب” سایت حرف تو، .ارسال نمایند.

———————————————————————————–

رضا شاه نتونست – فیس بوک تونست

 

وبگاه “رهپویان خورشید” نوشت:

بعضی از نگاه ها ، ویروس گناه منتشر می کنند و بعضی از چهره ها ، حشره ی مزاحمت دور خود جمع می کنند. قیافه های بزک کرده ای که نگاه های حرام را به سوی خود جلب می کند، مرداب حشره خیز است و موهای افشان و در معرض تماشا ، شعله های آتش دوزخ است.

میخواهیم به مناسبت تاریخ صدور حکم کشف حجاب توسط رضا شاه قدری به این مسئله بپردازیم و  با هم تفاوت ایران جدید رو با ایران قدیم و کشورهای غربی مقایسه کنیم:

ایران دوران ساسانیان:

هنگامی که سه تن از دختران کسری ، پادشاه ساسانی ، را با ثروت فراوانی از اموال ، برای عمر آوردند ، شاهزادگان ایرانی را در برابر عمر در حالی که با پوشش و نقاب ، خود را پوشانده بودند ، ایستادند ، خلیفه دستور داد ، با آوازی بلنر بر آنان فریاد کشند که : پوشش از چهره برگیرید تا مسلمانان آنها را ببینند و خریداران پول بیشتری به پای آنها بریزند دوشیزگان ایرانی از برهنه کردن صورت خود داری کردند و مشت بر سینه نماینده عمر زدند و آنان را از خود دور ساختند. خلیفه خشمناک شد.  و خواست با تازیانه آنان را بیازارد ، در حالی که شاهزادگان ایرانی می گریستند. حضرت علی (علیه السلام) به عمر فرمودند : در رفتارت مدارا کن ؛ از پیغمبر خدا (صلی ا… علیهه و آله ) شنیدم که می فرمود : « بزرگ و شریف هر قومی را که خوار و فقیر شده ، گرامی بدارید . »

عمر پس از شنیدن فرمایش حضرت علی (ع) آتش خشمش فرو نشست سپس حضرت اضافه کرد : «با دختران ملوک نباید معامله دختران بازاری (کنیزان) کرد .»

یعنی اینکه …..

ادامه مطلب

******************************************

ماهواره و حجاب

 

ماهواره و حجاب - حریم آسمانی

وبگاه”حریم آسمانی“نوشت:

باسلام امروزه مهمترین و بیشترین تاثیرگذاری را رسانه های جمعی بر روی افکار عمومی دارند در عین حال بیشترین ضرر و آسیب هم از همین طریق میتواند به جامعه تزریق شود به عنوان نمونه به این دو گزارش توجه شود: 1. به گفته یک مقام آگاه در حال حاضر 97 ماهواره متلعق به 15 کشور جهان برای مردم ایران برنامه های تلویزیونی پخش می کنند که برخی از این ماهواره ها بیش از 200 کانال تلویزیونی را به صورت دیجیتال پخش می کنند. این منبع آگاه افزود از این تعداد 600 شبکه تلویزیونی در سازمان صدا و سیما و برخی نهادهای نظامی، فرهنگی و اطلاعاتی، مونیتور می شود، بنابراین گزارش از این تعداد شبکه، 11 شبکه آن به زبان فارسی است و اکثر آنها علیه نظام اسلامی ایران و هنجارهای فرهنگی و اجتماعی برنامه پخش می کنند. (هفته نامه بصیرت، سال نهم، شماره 26، 10/2/82، ص 4؛ مجله مبلغان، شماره 43، 1426، ص 25) 2. صهیونیست معروف «نتانیاهو» گفت: «برنامه های ماهواره، به مثابه یک نیروی شورشی بسیار مؤثری عمل می کنند؛ بچه های ایرانی مسلما لباس های زیبای را خواهند خواست که در شوهای تلویزیونی می ببنند. آنها استخرهای شنا و شیوه زندگی فانتزی خواهند خواست». (روزنامه جمهوری اسلامی 23/6/1381؛ مجله مبلغان، همان) و هم چنین «6/1 ترلیون بیت، تبادل روزانه اطلاعات در دنیای اینترنت است» وطی یک سال گذشته (82) سایت های فاسد و خشونت آمیز 70% افزایش یافته است». (اصغر جدائی، آمارها پرده بر می دارند، قم، چاپ اول، 1383، ص 186-187) قابل انکار نیست که آثار سوء این تبلیغات گربیان جامعه ما، خصوصا برخی جوانان را نیز گرفته است، حال باید پرسید کدامین مکتب، و با ارایه چه طرحی و برنامه ای شعله های سوزان این فاجعه را مهار می کند؟ قرآن و اهل بیت علیهم السلام طرح و برنامه خود را در این زمینه در دو بخش ارائه می دهد

ادامه مطلب

******************************************

آقای دیپلمات؛ مردم کشورت را باور کن

 

وبلاگ”سه الف“نوشت:

 در این فضا –که حتی گفتگوهای خودمانی منتشر می شود- محرمانه عنوان کردن تعهدات رسمی ایران در مذاکرات هسته ای از طرف وزیر محترم خارجه به غایت عجیب و باورنکردنی است! جناب دکتر ظریف در نشست خبری اعلام می کند: توافق اخیر شفاهی بوده و برای پخش در عموم نبود!! بلافاصله بعد از این سخن عجیب وزارت خارجه ی آمریکا و متعاقب آن آژانس انرژی اتمی متن توافق نامه را منتشر کردند.

در این کوتاه بنای نقد جزییات توافق با غرب را ندارم ولی این رویکرد بد که مکررا” توافق و تعهدات عملیاتی را از زبان دشمن می شنویم اتفاق تلخی است.

نمی دانم نامحرم فرض کردن مردم ایران چه دلیلی دارد؟! وقتی مقامات غربی به صراحت اعلام می کنند ریز توافقات را حتی با دشمن مستقیم ما رژیم صهیونیستی چک می کنند و در اولین زمان متن مذاکرات را عمومی می کنند چه دلیلی دارد که وزارت خارجه از انتشار رسمی توافقات اجتناب می کند؟

ظاهرا” اینکه چه درهای گرانبهایی -که حاصل سالها سختی و مرارت ملت ایران است- در عوض چه امتیازهایی تقدیم شده موضوع دوم است. اول باید به آقایان ثابت کنیم آقایان بر سر ارث پدری که مذاکره نمی کنند. حق همه ی مردم ایران است که بدانند چه می گذرد!

ادامه مطلب

******************************************

احساس گرایی محض

وبلاگ”ان ربک لبالمرصاد“نوشت:

وقتی به مساله مرگ های مغزی و عدم اهدای اعضای آنها توسط خانواده ها می اندیشم مجموعه ای از احساس گرایی محض ، عقب ماندگی اطلاعاتی ، بد فرهنگی ، بی وجدانی و عبور از مرزهای الهی را با هم مشاهده می کنم!

احساس گرایی محض از این جهت که خانواده ها برای یک جسد بی جان که قرار است زیر خاک مدفون و تجزیه شود هم احساسات بروز می دهند! انسان می تواند برای مردن یک شخص هرچقدر که خواست ناراحت باشد اما اینکه جسم آن شخص سالم و کامل به خاک سپرده شود یا نشود چه اهمیتی دارد؟ قبر بسیاری از شهدای ما تنها چند تکه استخوان یافته شده است ، آیا شان و عظمت آنها کم شده است؟! متاسفانه در بین خانواده های ایرانی این احساسات کاذب مشاهده می شود یعنی نمی توانند دست از اعضای داخلی متوفی خود هم بکشند و فکر می کنند روح شخص مرگ مغزی شده آزار و اذیت می شود از اینکه به زیر تیغ پزشکان پیوند برود!

این احساس گرایی از آنجایی بیشتر اثبات می شود که وقتی نادر افرادی پیدا می شوند و اجازه اهدای اعضا می دهند ، گمان می کنند کار بزرگی انجام داده اند و اسم کار خود را ایثار می گذارند! ایثار یعنی فدا کردن در حالی که در اهدای اعضا فدا کردن در کار نیست! بله اگر شخصی خود بتواند زنده بماند یا شخصی یک کلیه خود را اهدا کند آن اسمش فداکاری و ایثار می شود ، اما برای کسی که خود می میرد و اعضایش زیر خاک پوسیده می شوند ، اهدای اعضا تنها جلوگیری از اسراف است نه ایثار، به قول معروف روغن ریخته را نذر امامزاده می کنند!

ادامه مطلب

*****************************************

خودت را به مهربانی بزن!

وبلاگ”آپاندیس قلم“نوشت:

حتماً دیده ای که مردم بیشتر عقلشان به چشمشان است!!
اگر می‌ خواهی فکر کنند که مهربانی، خودت را به مهربانی بزن! ‌
اگر می‌ خواهی فکر کنند که دست و دلبازی، خودت را به دست و دلبازی بزن!
هم مردم باورشان می‌شود و هم خودت. جالبه، نه؟!
حال می خواهم گریزی بزنم:
در انتخاب دوستانمان دقت کنیم، مردم شخصیت فرد را از روی دوستانش قضاوت می‌کنند و یا خانواده‌اش.
برای اینکه اگر نگوییم غیر ممکن، ولی بعید است که کاملا متفاوت از دوستان و خانواده خود باشی!!
————————–————————–
پ ن:
1- کسانی که به دیگران ثابت می‌ کنند «فردا» هیچ‌ گاه تمام نمی‌ شود، انسان‌ های «مقدسی» هستند، آن‌ ها همیشه لبخند می‌ زنند و مطمئن هستند اگر امروز زندگی روی خوشی نشان نمی‌ دهد، حتماً فردایی هست که خورشید در آن از همان نقطه امروز طلوع می‌ کند و بی‌ وقفه و سخاوتمندانه می تابد.
2- خدایا ممنونم ازت و راضیم ازت 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب

*****************************************

چرا با “تحلیل” موافقم و با “خبرهای محرمانه” مخالف؟

 

وبلاگ”عبور“نوشت:

صحبتهای اخیر برادر “جواد کریمی قدوسی” عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره توافق ژنو، توانسته است توجهات زیادی را در فضای رسانه و افکار عمومی به خود جلب کند.

صحبت هایی که در مهمترین قسمت خود، با شواهد و خبرهایی به نقد توافق ژنو و افشای ضعفهای بزرگ آن می پردازد.

این خبر و محتوای طرح شده در آن از جهات مختلفی قابل بررسی و شکافتن است.

اما به نظر من یکی از مهمترین ابعادش را نادیده گرفته اند و آن اینکه میتوان از آقای کریمی قدوسی و عمده موافقان حرفهای ایشان پرسید که آیا حرفهایتان مصداق “نوشدارو پس از مرگ سهراب” هست یا خیر؟!

به سخن دیگر چرا در ساعات اولیه پس از امضای توافق ژنو توسط آقای ظریف و آقای روحانی، بصورت کارا به صحنه نیامدید و این حرفها را نزدید؟

و یا حتی میتوان این مطالبه را هم از شما داشت که چرا این رخدادهای سوء را پیش بینی نکردید و به وقوع آنها وقوف نیافتید؟!*

ایضاً این سوال را میتوان از رسانه هایی مثل الف، فارس، مشرق، جهان و … هم پرسید که چرا در همان ساعات اولیه ای که دکتر روحانی، اصلاح طلبان، دکتر زاکانی، سایت الف و غیره به صحنه تقدیر و تشکر از بیانیه اقدام مشترک ژنو شتافته بودند؛ شروع به نقد اصولی آن نکردید تا آنها که گفتند این توافق، تاریخی بود و سدّ تحریمها از بین رفت و از هم اکنون قرار است سطح معیشت مردم افزایش یابد!!! اقلّ کم تا حدودی از اثرات این حرفهای ناصحیحشان کم شود و افکار عمومی کشور زیر فشار تحلیلهای غلط و احتمال وقوع “فتنه آینده” قرار نگیرد؟!

ادامه مطلب

*****************************************

پارانویای زنانه آزار جنسی

مزاحمت خیابانی

وبلاگ”به کجا چنین…“نوشت:

امروز در تاکسی که نشسته بودم به خاطر کمبود فضایی که در صندلی عقب وجود داشت خودم را به سختی به شیشه چسبانده بودم تا نفر بغلی که خانم میانسالی بود معذب نباشد. چون دو سرنشین دیگر کمی فربه بودند تقریبا یک پنجم فضای عقب به من اختصاص پیدا کرده بود. در کمال ناباوری و علیرغم اینکه هیچ تماسی بین ما برقرار نشده بود در میانه راه خانم بغل دستی به من گفت: «آقا کمی جمع تر بشین! ». این ماجرا بارها در تاکسی ها برای من پیش آمده است. در وبلاگ ها یا صفحات فیس بوک هم زیاد دیده ام که خانم ها از اینکه مردها در تاکسی با راحت نشستنشان مزاحم آنها می شوند شکایت دارند.

مثال های مشابه دیگری نیز وجود دارد. مثلا خانم ها در پیاده رو وقتی عرض معبر کم باشد هیچ گاه کنار نمی روند و حق مسلم خود می دانند که مردها با کنار کشیدن برای آنها راه باز کنند. اگر احتمالا شما به آنها راه ندهید به مزاحمت محکومید. عموم جامعه نیز بدون کسب ادله کافی مردان را محکوم می کنند و عامل مزاحمت می دانند.  یا در هنگام بارش  شدید باران وقتی  به دو خانم میانسال تعارف کردم تا به اتومبیلم سوار شوند  با برخورد تند ایشان مواجه شدم. خود من وقتی شاهد درگیری زنی معترض به مردی متهم به مزاحمت باشم ناخودآگاه مرد را مقصر می پندارم و عامل مزاحمت. اما تجربه شخصی من نشان داده است در بسیاری موارد که خانم ها مدعی مزاحمت آقایان هستند این صرفا یک توهم از سمت خانم بوده و مرد در ماجرا هیچ گونه قصدی نداشته است.

ادامه مطلب

******************************************

تفاوت سفیانی های دیروز و امروز

 

وبلاگ”افاضات عقل کل“نوشت:

در جنگ احد، هند جگرخوار به همراه تعدادی دیگر از زنان قریش در بین صفوف سربازان راه می رفتند و طبل و دهل می نواختند و شعر می خواندند و می گفتند:

« مرحبا طایفه بنی عبدالدار، مرحبا ای حامیان نیاکان! مرحبا که همگی با شمشیرها حمله می کنید. اگر به میدان جنگ روی آورید…و برای شما بسترهای نرم می گسترانیم، اما اگر پشت به جنگ کنید از روی بی مهری از شما جدا می شویم و جدایی ما دیگر دوستی بردار نیست.»

این رسم لشکریان سفیانی است که یک روز با شعرخوانی زنان ،انگیزه نبرد و مبارزه پیدا کنند و روزی دیگر با جهاد نکاح!

ولی سفیانی های امروز با سفیانی های دیروز فرق دارند. یزید که نوه ابوسفیان بود با همه ی میخوارگی و کفرش، نسبت به همسرش ذره ای غیرت نشان می داد اما مفتی های وهابی، همان یک ذره غیرت یزید را هم که ندارند هیچ، حتی با کمال وقاحت مفتی سعودی اعلام می کند که حاضر است همسرش را به تروریست های سوری هدیه دهد.

ادامه مطلب

*****************************************

چرا باید پدر و مادرم شب ها توی یه اتاق دیگه بخوابند

 

 

وبلاگ”آرامش کجاست“نوشت:

سعی کنیم در همه کارهایی که با بچه به صورت دستورالعملی عمل می کنیم بگوییم که این دستور خداوند متعال است (که دستور خدا و دین هم باشد) و اگر در این آیه دقت کرده باشید؛ سفارش قرآن در این آیه برای بچه های غیر بالغ است، که این خود اهمیت تربیت در سنین کودکی را می رساند بعلاوه که خداوند خود را به صورت مستقیم در تربیت فرزندان دخیل می داند.

نیاز نیست برای بچه ها توضیح دهیم که این نوع دستور خداوند برای مقابله و پیشگیری از انحرافات جنسی شماست و گفتن این توضیحات اشتباه محض است.

باید خانم ها بدانند که لباس هایی با پوشش کم فقط اختصاص به وقت خلوت زن و شوهر دارد، که قرآن سه وقت خلوت در شبانه روز معرفی کرده است،

لباس های نیم تنه یا لباس هایی که پوشش آنها تحریکات جنسی آنها زیاد است برای هم جنس(مردبرای مرد،زن برای زن) بی حیایی می آورد و برای غیر همجنس انحرافات و تحریکات جنسی به همراه دارد .

ادامه مطلب

******************************************

۳۰ دی ۹۲! این تاریخ را به خاطر بسپارید

 

توافق نامه ی برد! برد. (مازیار بیژنی)

وبگاه”آینده از آن حزب الله“نوشت:

امروز ۳۰ دیماه ۹۲ است. ۲۰ ژانویه. روز آغاز فعالیت های اجرایی توافق هسته ای ایران و به قول ادبیاتِ دولتِ جدید قدرت های جهانی.

درباره این توافق قبلاً نوشته بودم(+). از زمان شروع گفتگو ها  تا کنون هم حرف ها و تحلیل های زیادی درباره آن گفته و نوشته شده است. هر کدامِ ما ایرانی ها ازبس درباره آن شنیده ایم یک پا “اشتون” شده ایم. البته بی آن که کسی اصل توافق را دیده باشد. و باز به قولِ دولتی ها یکی از طرف های غربی ست که دل ش نمی خواهد اصل توافق منتشر شود. هی از خودش توافق نامه های دیگر منتشر می کند. اما معلوم نیست ما چرا از این اسناد توی دست و بالمان نداریم که هی از خودمان منتشرش کنیم و قرائتِ خودمان را داشته باشیم. و این وسط با این بلبشو، کلمه ی “توافق نامه” چه کاره است؟ کدام توافق؟ توافقی که دستِ کم همه اتفاق نظر دارند روی برداشت های متفاوت از آن در مرحله ی حرف، در عمل چه آشفته بازاری خواهد بود؟

به هر حال، امروز شروع اجرای توافق نامه است. توافق نامه ای که به قولِ آقای رئیس جمهور “یعنی تسلیم قدرت‌های بزرگ جهان در مقابل ملت ایران.” البته آنها تسلیم شده اند و ما برای این که آنها ضایع نشوند داریم همه چیزمان را از بین می بریم.(+) و بزرگترین برگ برنده مان را، تنها چیزی که امریکا را پای میزمذاکره می کشاند را، اکسید می کنیم. و در قبال ش شش میلیارد از ۱۰۰ میلیارد پول خودمان را  در شش قسط بهمان می دهند. آه. چه رمانتیک! آدم یادِچوپانِ فداکار می افتد که برای آسایش ملت انگشت ش را توی سد فرو کرد. (+)

ادامه مطلب

*****************************************

طنز وارداتی

 

وبلاگ”انعکاس“نوشت:

هی میگم بابا ما رو چه کار به طنز!! اصلا کو موضوع طنز!! که مثلا بشود باهاش طنازی کرد؟؟ هی میگه حالا یه کم تلاش کن! فسفر مغز بسوزون ، شاید پیدا شد! میگم چشم! حالا که میگی چشم، اما من که تو این شهر هیچ موضوع طنزی نمیبینم ،همه چیزش به قاعده است،مثل یک جوان خوشتیپ و جذاب و خوش اندام، خداییش میشه از این تصویر زیبا کاریکاتور کشید؟؟ میگه : توهم چقدر ناز می یاری! بابا میدونم تو شهربابک چیزی برای گیر دادن ما مطبوعاتی ها نیست، میدونم همه چیزش به جاست و همه مسئولین در همه رده ها خوب کار میکنن ، اینا رو من که نه، همه میدونن ، بابا !میدونم که  با تمام این امکانات کم وناچیز این شهر، چقدر سخته که مسئولین دارن کار می کنن، خداییش دارن از اب ،کره میگیرن ، اما تو تلاش کن یک طنز از توی این شهر برام دربیاری!!صفحه طنزمان خالیه!ضایع است به خدا! میگم :آخه مثلا از چی طنز بنویسم؟؟میگه : مثلا همین به دنیا اومدن بچه توی ماشین ،میگم : بابا اینا که طنز نیست ،اینکاره نیست ها!! اینا اتفاقاته، بدرد صفحه حوادث میخورن، میگه نمیدونم وا…

ادامه مطلب

******************************************

دیپلماسی لبخند

 

پایگاه تحلیل و خبر سیاسی باصر

وبلاگ”حدیث منتظران قائم (عج)“نوشت:

کشورهای غربی و متحدان منطقه ای شان ، از چند سو و در چند جبهه ، قصد کردند که ایران را به اصطلاح از صحنه بازیگردانی در  مسئله سوریه کنار بزنند . کش و قوص های فراوانی که البته دامن خود آنها را نیز گرفته است .

در این میان جمهوری اسلامی ایران دیپلماسی زیرکانه و منطقی را برای مقابله با این تبانی غیر معقول به کار گرفت که سفر آقای ظریف به چند کشور منطقه در هفته گذشته ، نمود آشکاری از این دیپلماسی قدرتمند و فعال بود .

قبل از تحلیل این رفتار هوشمندانه جمهوری اسلامی ، بد نیست سری هم به کشورهایی بزنیم که قصد دارند به رفتارهای غلط شان در قبال مناقشه سوریه ، تغییر جهتی معنا دار بدهند . تغییر رفتارهایی که بدون شک ، شیوه بازیگردانی جمهوری اسلامی ایران در منطقه در کنار عوامل داخلی شان ، از دلایل قابل اعتنای آن است .

یکی از این کشورها ، ترکیه است . عبدالباری عطوان ، نویسنده و تحلیل گر مشهور جهان عرب در این خصوص می گوید ” نخست وزیر ترکیه بعد از شکست سیاستهایش درقبال سوریه هم اکنون بدنبال از سرگیری روابط خود با نظام سوریه از طریق تماس با ایران و عراق به عنوان همپیمانان اصلی دمشق است . دو هفته قبل از نشست ژنو2 که برای حل سیاسی بحران سوریه به عنوان مقدمه ای برای پایان دادن به جنگ داخلی این کشور برگزار می شود، عبدالله گل رییس جمهور ترکیه به ایجاد تغییرات ریشه ای در سیاست کشورش در خصوص تحولات سوریه دعوت می کند؛ این بدان معناست که بشار اسد رییس جمهور سوریه و نظام او همچنان باقی خواهد ماند و دل بستن به سرنگونی نظام سوریه محدود شده است ”

ادامه مطلب

******************************************

تاسیسات هسته‌ای پلمپ شد

 

وبلاگ”طنز های یک م.ر سیخونکچی“نوشت:

تاسیسات هسته ای که بخاطرش شهید داده بودیم پلمپ شد. در عوضش چند میلیارد پول خودمان را قرار است قسطی بهمان لطف کنند. اگر دنبال خندیدن میگردید بروید سایتی دیگر. اینجا لااقل برای امروز چیز خنده داری پیدا نخواهید کرد!!!

ادامه مطلب

*****************************************

به یاد شهدای گمنام

 

وبگاه “آسمانیان” نوشت:

خیلی گشته بودیم،نه پلاکی،نه کارتی،چیزی همراهش نبود،فرم سپاه به تنش بود.چیزی شبیه دکمه ی پیراهن در جیبش نظرم را جلب کرد. خوب که دقت کردم ، دیدم یک نگین عقیق است که انگار جمله ای رویش حک شده. خاک و گل ها را پاک کردم. دیگر نیازی نبود دنبال پلاکش بگردیم.روی عقیق نوشته بود:

به یاد شهدای گمنام

ادامه مطلب

******************************************

هفتاد و هشتمین دربی سرخابی‌ها

 

وبلاگ” زندگی جاویدان “ نوشت:

زمان: ساعت .. : ..

تازیخ روز: … ماه: سال: …آدرس: ورزشگاه آزادی تهران

ظرفیت: بالغ بر ۱۰۰٬۰۰۰ نفر

______________________

هزار و صدمین سال غیبت کبری

زمان انتظار: شاید این جمعه بیاید

آدرس: خانه کعبه، خانه خدا

ظرفیت: 313 نفر

درد دل:

السلام علیک یا بقیه الله فی ارضه

دریغ از یک لحظه با یاد تو بودن

دریغ از یک دعای فرج برای تعجیل در فرجت

دریغ از انتظار

و حال آنکه برای یک بازی فوتبال، 100.000 نفر

و اکنون برای ظهورت، 313 نفر یار نیست

و اینگونه یک تیم فوتبال با اینهمه بیننده

و حال تعداد یارانت برای ظهورت

فقط 313 نفر

او خواهد آمد اما با 313 یار با وفا

ادامه مطلب

******************************************

اجتماع غرب‌زده یا افسارگسیخته!!!

 

وبگاه “طرح با تو حرف می‌زند” نوشت:

خداوندا به قدرت تو ایمان دارم و به وجود نائبت بر زمین اطمینان دارم. غمی سنگین بر دلم نشسته است و تاب و قرار را ازمن ربوده است و دنیا ریسمانی محکم بر گردنم افکنده است و مرا به این سو و آن سو می کشاند.بدنم از شدت خستگی مسیرهای طولانی بی هدف روزگار بی روح شده و جانم همانند گچ,سفید و قلیایی گشته است.

آری!من همان بنده تو هستم که در این دنیای وانفسا ,گناه و فساد و دروغ و ربا و تهمت و بی بندوباری را می بینم و دم برنمی آورم.می بینم که چگونه عفت دختران عصرمان را به قیمت روشنفکری و آزادی بیان به تاراج برده اند و جایگزینش بی بندوباری و بی حیایی کرده اند.

فکرهای جوانانی که باید به تکیه گاهی برای خانواده شان باشند با رسانه های بی مضمون غربی, پوچ و بی هدف کردند و آنان را در این شلوغ بازار اجتماعی که هر روزش,رنگی متفاوت دارد سردرگم و حیران کرده اند و برای آرامشی موقتی از این شاخه به آن شاخه پرتابشان می کنند و از این بوی مشمئزکننده ی دختران خود فروخته ای که صرفا خود را به بهای یک شارژ تلفن همراه و عطر و نشستن در کافی شاپ برای دیده شدن میان هم سن وسال های خود ,تنفس می کنند و گوهر زیبای نجابت و پاکدامنی شان را به حیف و میل های زود گذر دنیوی می فروشند تبدیل کرده اند.

ادامه مطلب

*******************************************

دیروز هم ناراحت بودیم ولی سودی نداشت ….

 

وبگاه ” گیلانغرب طرحی نو “نوشت:

آنوقتی که از گذر روزهای بی حاصل به تنگ می اییم و همه در ها رو به روی خودمون بسته می بینیم  مثل این می مونه که به هر سمت که میخوای بری مثل یه غریبه دست به سینت میذارن و از خودشون دورت میکنن…

اره میدونی لنگ کار کجاست؟

لنگ کار اینجاس که نداشته هامون رو از غیر خدا خواستیم ….

دست به دامن  نامانایی غیر از جاودانگی او شده ایم  ….

اری ناراحتی ما  از همیت بود که او را نشناخته بودیم و برای همین که دیروز هم ناراحت بودیم اما سودی نداشت  و اگر هزار بار هم ناراحت شویم باز سودی ندارد …

پس با خدا باشیم تا شاد باشیم  اوست تنهای نامیرا و زنده همیشه جاودانه.

ادامه مطلب

******************************************

من یک عقب مانده ام

 

وبلاگ “پسر قمی” نوشت:

پسری هستم که امروزی ها به من می گویند ”عقب مانده”.

راستی ، چرا من عقب مانده ام؟؟؟

جوابش ساده است:

عقب مانده ام؛ چون دوست دختر ندارم.

عقب مانده ام؛ چون هنگام رو به رو شدن با نامحرم، سرد و سنگین برخورد می کنم و به زمین نگاه می کنم نه اینکه زل بزنم به چشمان او.

عقب مانده ام؛ چون ابرویم را برنداشته ام.

عقب مانده ام؛ چون روی نوامیسم غیرت دارم.بقیه هر چه می خواهند، بگویند.

عقب مانده ام؛ چون صورتم مثل آینه برق نمی زند.

عقب مانده ام؛ چون یک پسرم و مثل پسران لباس می پوشم.

عقب مانده ام؛ چون مرا برق نگرفته که موهایم سیخ شود.

ادامه مطلب

*****************************************

آدم با فهم و شعور نیاز به تقلید ندارد!

 

194_20946

وبلاگ “حجاب و عفاف“نوشت: 

سلیقه است دیگر! بعضی‌ها هم چشم بسته راه رفتن را دوست دارند! برایشان فرقی نمی‌کند راهی که می‌روند درست است یا غلط؛ به آبادی ختم می‌شود یا ناکجا آباد.

نمونه‌اش همین شلوارهای پاره که بعضی‌ها از غرب گرفتند، ولی فکر نکردند آن‌هایی که اینطور لباس می‌پوشند به نظام سرمایه‌داری معترضند و برای قشنگی لباسشان را پاره پاره نمی‌کنند.

یا آن‌هایی که موهایشان را مدل خروسی می‌زنند و نمی‌دانند این مدل مو برای کسانی است که به یک مکتب جنسیِ خاص گرایش دارند.

یا آن‌هایی بلوز و شلوار خیلی کوتاه می‌پوشند و نمی‌دانند این مدل لباس برای کسانی است که به نوع پوشش اجتماعی اعتراض دارند و قائل به برهنگی کامل هستند.

اما همین‌هایی که با چشمِ بسته دنبال غرب راه افتاده‌اند، به محض اینکه حرف از تقلید می‌شود؛ آن هم از یک روحانیِ عالمِ زاهدِ وارسته که عدالت و دیگر شرایط مرجعیت را دارد؛ ابرو در هم می‌کشند و صدایشان را مهندسی می‌کنند! و می‌گویند: «انسانی که فهم و شعور و عقل دارد، نیاز به تقلید ندارد!»

جالب‌تر اینکه با اعتماد به نفسِ کامل می‌گویند این تقلید، کورکورانه است!!!

ادامه مطلب

******************************************

بدون شرح

 

وبلاگ “عطارد ستاره من“نوشت:

رهبر انقلاب در حلقه علمای اهل سنت

 

ادامه مطلب

*******************************************

 

کرامت والای زن و تهاجم غرب به جایگاهش

 

وبگاه “ دیگران” نوشت:

برخلاف بسیاری از عقایدی که به زن از نگاه تحقیرآمیز نگریسته و خلقت او را پست تر از مرد می داند. اسلام زن و مرد را در خلقت از یک طینت و سرشت می داند. محور دیگری که به غلط در مورد زنان در طول زمانها تبلیغ می شد ، این است که زن عنصر گناه است و از وجود او شر و وسوسه برمی خیزد . قرآن به مطرح کردن داستان آدم و حوا ، ایجاد وسوسه در آدم را به گردن حوا نمی اندازد و با آوردن ضمیر تشنه و وسوسه را عامل آن می داند. یکی دیگر از دیدگاههای غلط در مورد زن عدم کفایت او برای رسیدن به مدارج و مقامهای عالی است. قرآن در آیات بسیاری قید کرده که پاداش و قرب الهی ربطی به جنسیت نداشته و به ایمان و عمل مربوط است.دیگر از نظرات ناصحیح آن است که زن مقدمه وجود مرد است و برای مر آفریده شده است . خداوند در فرآنم کریم به این طرز فکر جاهلی – هر یک از زن و مرد را وابسته به یمدیگر می داند و هیچکدام را از – این جهت بر دیگری برتری نداد است ( مَن لباسَ لکم و اَنْتم َ لباس لَمن ) ( ایشان لباسند به شما و شما لباسید بر ایشان ( بقره 1875)

ادامه مطلب

*****************************************

در شبانه روز چند بار خدا را می بینیم؟

 

وبلاگ“ن و القلم و ما یسطرون” نوشت:

آنچه مسلّم هست؛ امکان مشاهده خدای یگانه و یکتا با چشم سر محال است؛ اما با چشم دل؛ که قلب انسان حریم خدا ست و خواستند در حریم خدا بیگانه را راه ندهیم؛ از جهت دیدن آثار وجود خالقی یکتا و بی همتا و حکیم و مدبّر و رئوف و…در جهان ممکن هست؛ پس برای دیدن خدا باید حریم دل را که خانه خداست؛ هر روز پاکیزه نگه داریم؛ تا با صاحبخانه همراه شویم و یک صدا.

خدای عزّوجلّ درهدایت ما به صراط مستقیم که مسیر انبیاء و ائمه معصوم علیه السلام هست؛ تمام امکانات معنوی و مادی را در اختیار بشر قرار داده و خواست خالق ومالک انسان؛ قرارگرفتن درهمین مسیر و پرهیز از هرگونه انحراف از مسیر خداست؛ تا دل ها پاک مانده وخانه خدا به شیطان اجاره داده نشود.
چون خدای مقتدر می خواهد از هیچ چیز و هیچ کسی جز او نترسیم؛چون همه امور درید قدرت خداست؛ اگر مقهور قدرت و پول ومقام و زور و… انسانهای عاجزی شویم که اگر یک مگس چیزی از آنها را چند متردورترببرد؛ توان پس گرفتن ندارند؛ از صراط مستقیم فاصله گرفته و در راه شیطان و انحراف از مسیرخدا قرار می گیریم. شروع این انحراف همراه با آلوده کردن حریم و خانه خدا و وارد شدن دشمن انسان یعنی شیطان به قلب خود هست.
این اصل در قلب انسان جاری است؛ که مالک دل انسان یکی بیش نیست؛ یا خدا قرارمی گیرد یا شیطان.

ادامه مطلب

*****************************************

خروج سفیانی ، اوضاع کنونی سوریه و اتفاقات آخرالزمان

 

وبگاه”در انتظار یار“نوشت:

بر طبق روایات فتنه سفیانی در نواحی مختلف بلاد اسلامی گسترش می‌یابد و در این فتنه به طور خاص بر اصحاب امیرالمومنین (علیه السلام) و شیعیان آن حضرت سخت می‌گذرد تا جایی که ندا دهنده‌ای از سوی سفیانی ندا می‌دهد : « آگاه باشید هر کس سرِ شیعه‌ای از شیعیان امیرالمومنین (علیه السلام) را بیاورد هزار درهم جایزه می‌گیرد . »

خروج سفیانی ، اوضاع کنونی سوریه و اتفاقات آخرالزمان از جمله مطالب بسیار مهمی هستند که این روزها توجه خیلی ها رو به این قضایا جلب کرده است و این مسائل چیزهایی نیستند که به سادگی بشه از اونها چشم پوشی کرد . واقعاً جنایات سوریه رو که آدم می بینه هم تاسف میخوره و هم تعجب میکنه که چطور ممکنه که این جنایات توسط کسانی که خود رامسلمان نشان می دهند در حال انجام گرفتن باشه ؟!؟ چطور ممکنه یک مسلمان سرِ یک گروه آدم رو ببُره و بعد با سر اونا فوتبال بازی کنه ؟!؟ چطور ممکنه که پدر و مادر یه بچه رو جلوی چشمانش سر ببرند و بعد هم سر این بچه رو جدا کنن ؟!؟ چطور ممکنه سینه ی آدم رو بشکافند و قلب طرف رو در بیاورند و به دندان بکشند ؟!؟ چطور ممکنه . . . ؟؟!!! انگار اتفاقات تازه ای در جهان در حال به وقوع پیوستن هست که باید از آن ها به نتایج زیادی رسید .

ادامه مطلب

*****************************************

تصویری فرهنگی اجتماعی از حزب الله لبنان

 

وبلاگ”هرمنوتیک“نوشت:

پیش از انقلاب، در باب رابطه دیانت و سیاست، تجربیات حزب الدعوه و اخوان المسلمین سرمشق برخی انقلابیون ایران بود و اینک در عراق و مصر، آنها از تجربیات حکومت اسلامی ایران در تعامل نهادهای حاکمیتی و دینی استفاده می کنند. به همین نسبت در گذشته، انقلاب ایران الگوی حزب الله لبنان بود و اکنون آنها در حال تبدیل شدن به الگوی ایران اند.

به نظر می رسد حزب الله لبنان بیش از همه گروه های مطرح منطقه توانسته از تجربیات سایر گروه ها استفاده کرده و میان مبانی ایدئولوژیک و کارکردهای سیاسی و اجتماعی خود تعامل برقرار کند. ای کاش رسانه های ایران، تصویری واقعی تر از حزب الله لبنان و جاذبه آن برای مردم لبنان به مخاطبان ایرانی عرضه کنند. تصویری که در آن، سید حسن نصر الله از مردم لبنان به خاطر ویرانی های جنگ 33 روزه عذرخواهی می کند، تصویری که در آن، زنان با هر عقیده دینی و پوشش ظاهری، در ضیافت افطار حزب الله جمع می شوند. تصویری که در آن جولیا پطرس مسیحی آلبوم زیبای صوتی تصویری «أحبائی» را با آن عشق و سوز در وصف رزمندگان حزب الله چنین می خواند:

نقبل نبل اقدام بها یتشرف الشرف… : بر نجابت پاهایی بوسه می دهم که به وسیله آنها، شرافت شرف یافت…

ادامه مطلب

******************************************

عجب تقلب در تقلبی!!!

 

وبلاگ “خاکریزهای خط مقدم“نوشت:

کارگردان خارجی هم نیست هرچند برخی سکانس ها از خارج دستورالعملش وارد میشود .

هر کس حقی دارد باید قانونی احقاق کند . در ایام انتخابات 88 اقایان معتقد به تقلب بودند . چرا سندی به دادگاه ارائه ندادند . جناب اقای کروبی فرمودند: من سند دارم و انرا در دادگاه می اورم .روزی که باید ارائه میدادند در دادگاه حاضر نشدند و پس از تماس های مکرر دادگستری، گفتند تا ساعت 11 سند را می اورم. پاسی از شب هم گذشت و حسنک نیامد.

ساعت 1 و 30 دقیقه بعدازظهر که دادگاه تهران شعبه مرکزی، با ایشان تماس میگیرد که سندتان را نیاوردید اگر ادعایی دارید و دادگاه در حال تعطیل شدن است، می گویند: من… سند… تقلب شده است اما سند… یا سند من لا سند له….

ادامه مطلب

******************************************

ظریف ما کمرش درد می کند…

 

وبلاگ”اشارات“نوشت:

عربستان منافع ایران را در عراق، سوریه و لبنان به آتش می کشد

عربستان سفارت ایران در بیروت را منفجر می کند و به خانواده عامل این عملیات، نشان عالی می دهد

عربستان همسو با رژیم صهیونیستی، هر گونه توافق هسته ای با ایران را محکوم می کند

عربستان با صرف میلیاردها دلار نفتی، سنی های ایران را وهابی می کند تا امنیت ملی ایران را متزلزل کند

عربستان …

و ایران از شدت تمایل به داشتن یک دیپلماسی غیراحمدی نژادی با جهان! حتی حاضر نیست به این عرب مست قمه کش، اخم کند و پس از انفجار سفارتش، بر تقویت رابطه با عربستان تاکید می کند!

آن وقت روسیه، فقط با دو انفجار، چنان فریادی بر سر عربستان می کشد که سرجایش بنشیند: «عربستان رژیمی تروریستی است»

و بعدش هم نامه ای تهدیدآمیز به عربستان می نویسد: با دم شیر بازی نکن!

ادامه مطلب

*****************************************

سبد کالای دولت ( طنز سیاسی)

 

وبلاگ”اوج پرواز“نوشت:

همانطور که آگاه و احتمالاً منتظر هستید قرار است به زودی زنبیل کالای دولت یازدهم شامل «1.8کیلوگرم روغن نباتی مایع، 10 کیلوگرم برنج، 4 کیلوگرم گوشت مرغ، 800 گرم پنیر بسته و 1.8کیلوگرم تخم مرغ» توزیع شود. در همین زمینه گفتگویی داشتیم با یک چهره آشنای دولت که اگرچه رسماً دستی در این امور ندارند اما غیر رسمی با خیلی از امور آشنا هستند!

سلام. از اینکه وقتتان را در اختیار ما قرار دادید ممنونم.

خواهش میکنم. من هم از اینکه با شما آشنا شدم خوشحالم.

می‌خواستم در این فرصت اندک درباره سیاست جدید دولت یازدهم درباره توزیع زنبیل کالا بین مردم سوال کنم. دلیل شما برای تغییر یارانه نقدی به زنبیل کالا چیست؟

عرض شود که دلیل زیاد است؛ کدومش رو بگم؟

ادامه مطلب

*******************************************

سیب زمینی کیلو چند؟!

 

وبلاگ”سیدالشهداء اژیه“نوشت:

“شیخ بهاء الدین عاملی” در یکی از کتاب های خود می نویسد:

روزی زنی نزد قاضی شکایت کرد که پانصد مثقال طلا از شوهرم طلب دارم و او به من نمی دهد. قاضی شوهر را احضار کرد و او طلب خود را انکار نمود یا فراموش کرده بود. قاضی از زن پرسید : آیا بر گفته خود شاهدی داری؟ زن گفت: آری، آن دو مرد شاهدند.

قاضی از گواهان پرسید : گواهی دهید زنی که مقابل شماست پانصد مثقال ار شوهرش که این مرد است طلب دارد و او نپرداخته است. گواهان گفتند: سزاست این زن نقاب مقابل صورت خود را عقب بزند تا ما لحظه ای وی را درست بشناسیم که او همان زن است، تا آنگاه گواهی دهیم.

ادامه مطلب

******************************************

طنز ازدواج!

 

وبلاگ”بهار موعود“نوشت:

چندسال پیش یک روز جلوی تلویزیون دراز کشیده بودم، فوتبال نگاه می کردم و تخمه می خوردم. ناگهان پدرو مادر و آبجی بزرگ و خان داداش سرم هوار شدند و فریاد زدند که: « ای عزب! ناقص! بدبخت! بی عرضه! بی مسئولیت! پاشو برو زن بگیر.»

رفتم خواستگاری؛ دختر پرسید: « مدرک تحصیلی ات چیه ؟» گفتم:« دیپلم تمام!» گفت:«بی سواد! امل! بی کلاس! ناقص العقل! پاشو برو دانشگاه.»

رفتم چهار سال دانشگاه لیسانس گرفتم.برگشتم؛ رفتم خواستگاری؛ پدر دختر پرسید:«خدمت رفتی؟» گفتم:«هنوز نه.» گفت:«مردنشده نامرد! بزدل! ترسو! سوسول! بچه ننه! پاشو برو سربازی»

رفتم دو سال خدمت سربازی را انجام دادم.

برگشتم؛ رفتم خواستگاری؛

مادر دختر پرسید:« شغلت چیست »؟

گفتم: « فعلا کار گیر نیاوردم »؛

گفت:« بی کار! بی عار! انگل اجتماع! تن لش! علاف! پاشو برو سر کار ».

رفتم کار پیدا کنم؛ گفتند:« سابقه کار می خواهیم »؛

رفتم سابقه کار جور کنم؛ گفتند:« باید کار کرده باشی تا سابقه کار بدهیم ».

دوباره رفتم کار کنم؛ گفتند: « باید سابقه کار داشته باشی تا کار بدهیم».

برگشتم؛ رفتم خواستگاری؛

گفتم:«رفتم کار کنم گفتند سابقه کار، رفتم سابقه کار جور کنم گفتند باید کار

کرده باشی» گفتند:« برو جایی که سابقه کار نخواهد »

رفتم جایی که سابقه کار نخواستند.

گفتند:« باید متاهل باشی»

برگشتم؛ رفتم خواستگاری؛

گفتم:« رفتم جایی که سابقه کار نخواستند گفتند باید متاهل باشی »

گفتند:« باید کار داشته باشی تا بگذاریم متاهل شوی »

رفتم؛ گفتم:«باید کار داشته باشم تا متاهل بشوم».

گفتند:« باید متاهل باشی تا به تو کار بدهیم »

برگشتم؛

رفتم نیم کیلو تخمه خریدم! دوباره دراز کشیدم جلوی تلویزیون و فوتبال

نگاه کردم!!!!!!!

ادامه مطلب

******************************************

باز چه قولی برای ژنو 2 داده ایم

 

وبلاگ”سعی“نوشت:

نگرانم. باز سخنگوی وزارت خارجه ی ما یک چیز می گوید و طرف های خارجی چیز دیگر. افخم تاکید کرده ایران هیچ پیش شرطی برای ژنو 2 نمی پذیرد. یعنی ژنو یک را دربست نمی پذیرد که این هم به طور خاص به بحث بودن یا نبودن اسد بر می گردد.

از آن طرف بان کی مون با اشاره به گفت‌و‌گوی تلفنی اش با ظریف گفته: تهران همچون دیگر کشورهای می‌داند که مفاد قطعنامه ژنو یک (سی‌ام ژوئن ۲۰۱۲) باید اجرایی شود.  و از قول ایران برای ایفای نقش مفید و سازنده در این کنفرانس حرف زده.

آمریکا هم گفته ایران ژنو یک را نپذیرد دعوتش را پس می گیریم. این مجموعه یعنی باز یک توافق غیر رسمی پشت پرده هست وگرنه امکان نداشت بان کی مون بدون اجازه ی آمریکا از ایران دعوت کند و دعوت هم منوط بوده به حذف اسد.

یکی از این منابع آگاه که از اخبار پشت پرده خبر دارد  و معمولا هم می ترسد نامش فاش بشود همینطور گمنام لااقل بگوید چه اتفاقی دوباره دارد می افتد. یعنی حالم از این تزویر و سر بریدن های با پنبه دیگر دارد به هم می خورد. آن یک ذره اعتماد و خوش بینی که در ابتدای کار داشتیم با دسته گل های مکرر این چند ماهه پاک از بین رفته است.

ادامه مطلب

******************************************

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب