پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

۱۶:۳۰:۱۲ - پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فصل پاييز جشن دانستنها ست
به گزارش ” صبح رابر “ خداوند برای این که حقایق و ملکوت هستی را برای اغلب مردم آشکار کند، از گذر زمان و فصول بهره می گیرد، شهید مطهری بر این عقیده است که در قرآن 115 بار و بلکه بیشتر به این موضوع اشاره شده است، برای یک هدف بزرگ، یک درس، یک […]

به گزارش ” صبح رابر “ خداوند برای این که حقایق و ملکوت هستی را برای اغلب مردم آشکار کند، از گذر زمان و فصول بهره می گیرد، شهید مطهری بر این عقیده است که در قرآن 115 بار و بلکه بیشتر به این موضوع اشاره شده است، برای یک هدف بزرگ، یک درس، یک تعلیم و آموختن یک حکمت. تاکید خداوند در آیه ۳۶ سوره حج بر دو اسم لطیف و خبیر بیانگر این معناست که رستاخیز انسان همانند رستاخیز گیاهان با تمام دقت، لطافت، زیبایی و آگاهی بر جزئیات انجام می شود. بنابراین، هیچ چیز در رستاخیز، بیرون از علم و احاطه کامل خداوندی و به دور از زیبایی، لطافت و دقت نخواهد بود.

 

 خورشيد مثل رنگ پاييز طلايي است،  آغاز صبح را با روشنايي خورشيد كه براي  بيداري و آگاهي مردم و  تشخيص راه هموار از نا هموار جاده زندگي اين نشان دهنده حكمت الهي است .


آغاز خواب طبیعت به زیباترین شکل. كه آغازش با جشن اول مهر و صداي زنگ مدرسه وپايانش با  جشن  صداي شب يلدا.

 

برگ های درختان به زردی می گرایند ؛ اما بعضی از برگ ها هم در راه زرد شدن گاه قرمز و قهوه ای می شوند. پاییز همان فصلی است که در آن برگ درختان می ریزند و در زیر پای رهگذران بی تفاوت خش خش می کنند.

 

 

آمدن فصل پاييز با مهر محبت آغاز مي شود فصل آرزوها ، فصل شروع اميدها ، فصل بهار دلهاست ، ملكه فصل هاست !برگ درختان پاييز در فصل بهار همراه غنچه هاي مي رويد در فصل تابستان همراه ميوه ها ي درختان مي ماند .و در فصل پاييز هر يک برگ که ميافته يک دونه  اميد سبز مي شود، دانش  آموزان و دانشجويان در فصل پاييز به مدرسه يا دانشگاه  مي روند تا در فصل تابستان كارنامه شون را بهشون بدهند دانش آموختن را از فصل پاييز ياد گرفتند .  برگ های پاییزی سرشار از شعور ِ درخت اندو خاطرات ِ سه فصل را بر دوش می کشند،این برگها حُرمت دارند می پسـندم پاییـز راکه معافـم می کنـداز پنـهان کردن به خاطر سادگي اش.پاییز براي بعضي ها  همان فصل غفلت است و رخوت و براي خيلي ها  فصل هوشیاری و تدبر است.پاییز همان موسیقی خوش خش خش برگ هاست .

 

پاييز فصل انتظار هاست ، برگ  پاييزي وقتی می ریزه که فکر می کنه طلاست !
کسی که رنگ پریدگی پاییز را درك کرده باشد ، به نیرنگ گلهای رنگ رنگ دل نخواهد سپرد . . .
 برگ سبز درخت، “معرفت کردگارو برگ زرد درخت، “معرفت روزگار” است . . .شستن گرد غم و اندوه و درد  معرفت كردگار . رنگ به رنگ شدن برگ ها و باريدن اشك هاي آسمان معرفت روزگار .

 

 

هيچ كس بوی پاییزی و آسمان ابری پاييز را درك نكرد ،
فصل پاييز ، فصل  رسیدن انارهای سرخ است. كه  خنده اش خونیست اشک آمیز ،فصل رسيدن زغفران، فصل رسيدن زيتون  است . رنگ بوي پاييزي و رنگ آرزوهاي پاييز  با خود دارند  ….

منبع : ديار سر سبز رابر

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب