پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

11:07:18 - دوشنبه 18 اردیبهشت 1402
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در کارگاه آموزشی «هویت زن مسلمان ایرانی» مطرح شد؛
خدا حیا را از حیوان نخواسته است
سنجری مدرس و مشاوره خانواده گفت: خداحیا را از حیوان نخواسته و بدانید انسانی حیا نداشته باشد حیوان است.

به گزارش صبح رابر؛ کارگاه آموزشی «هویت زن مسلمان ایرانی » به همت بسیج جامعه زنان شهرستان رابر با همکاری بسیج فرهنگیان شهرستان رابر با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رابر و با روشنگری سلمان سنجری مدرس و  پژوهشگر در عرصه فرهنگ و مطالعات فرهنگی و مشاور خانواده در سالن سردار دل ها برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رابر در این کارگاه ضمن خیرمقدم با اشاره به الگوی زن مسلمان ایرانی از نگاه قرآن گفت: الگوی زن مسلمان ایرانی الگوی غرب و شرق ندارد جنسیت برای غرب است ابزاری برای تبلیغ کالاست.

وی افزود: الگوی زن مسلمان ایرانی برگرفته از قرآن است چرا که  واژهٔ أَعْطَیْنَاکَ استفاده می کنند درمورد الگوی زن  حضرت زهرا(سلام الله علیها) معرفی کرده و به پیغمبر(ص) فرمودند: ما به تو کوثر خیر کثیر عطا کردیم.

سنجری استاد دانشگاه و مشاور تربیتی در این  کارگاه آموزشی، آزادی را مهمتر از آگاهی خواند و گفت: آزادی به انسان تعریف می دهد نباید حذف شود بین آزادی ما با دیگری تفاوت است و جنسیت برخلاف انسانیت است.

وی با اشاره به نگاه فمینیسم لیبرال و سکولارسیم به حقوق زن گفت: دشمن در مورد حجاب صحبت نداردآنها با واژه ناموس مشکل دارند از این رو«حیا» و «غیرت» را هدف قرارداده  و پروژه جنبش جنسی دراغتشاش پاییز اتفاق افتاد.

سنجری با بیان جهان بدون غیرت عنوان کرد: جامعه ای را فرض کنیم در آن کلمه ناموس وجود ندارد جامعه بدون ناموس و غیره چه جامعه ای برای زن ها خواهد بود؟، این جامعه امنیت نداردو به آزادی و زندگی نیز نمی رسد.

 وی با اشاره به چهار نقش هویتی دختر در نظام جمهوری اسلامی افزود: هویت دخترانه، هویت زنانه ، هویت مادری، هویت کنشکری اجتماعی در نظام جمهوری اسلامی حیات آن جریان دارد.

سنجری ، با بیان نگاه اسلام به زن گفت: فرزند نیکو دختر است، دختر در اسلام رحمت است، مهر یعنی دختر، زن وجودی نیمی از دین یک انسان کامل می کنید، زن کلمه در اسلام به کار برده ریحانه دسته گل خوشبواست و نفس خانه زن است.

وی ادامه داد: زندگی و حیات و آرامش توسط زن است این دیدگاه اسلام است، ریحانه یعنی دسته گل خوشبو ، ویژگی دسته گل خوشبو طراوت زیبایی نشاط ، آرامش ، هویت و خوشبو طراوت دارد. هیچ کلمه نمی‌تواند زن را تعریف کند در هیچ کجا چنین جایگاهی نیامده بهشت زیر پای مادر است.

سنجری تصریح کرد: هر ویژگی برای بهشت فرض کنید برای مادر هم فرض کنید لذت، معنویت، زیبایی، آرامش، مهربانی، صفا، عاطفه ، زن در آینه جمال  خدا خلق شده؛ گذشت فداکاری، عاطفه احساسات تمام صفات جمالی خدا یک شخصی روی زمین خلق شده است.

وی ادامه داد: مهربانی یعنی مادر که فمینیسم نمی‌تواند مادر تعریف کند این یک کلمه و کلید واژه به هیچ عنوان به کار نمی ببرد مادر تنها شغل و موقعیت که جایگزین و بدل ندارد برای همین  دشمن درصدد پروژه حذف تعریف و هویت مادرانه است زن اسلام تعریف می کند خدا می داند که را خلق کردند.

سنجری با بیان اینکه زیبایی حفظ نشود از بین می رود و دم و دستی می شود خاطرنشان کرد: خداحیا را از حیوان نخواسته و بدانید انسانی حیا نداشته باشد حیوان است.

انتهای خبر/

تابناك وب سجام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب