پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

18:34:16 - جمعه 22 اردیبهشت 1402
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رابر:
بسیج سازندگی رابر منشأ تحول و زدودن چهره فقر از این شهرستان است
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رابر گفت: بسیج سازندگی شهرستان رابر منشأ فعالیت‌های متعددی در زمینه‌های مختلف بوده که این شهر را در زمره یکی از برترین شهرستان‌های استان در زمینه کمک به محرومان و همچنین زدودن چهره فقر از جامعه قرار داد.

به گزارش صبح رابر؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رابر در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه به مناسبت هفته بسیج سازندگی با تبریک این هفته گفت: ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۷۹ بود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راستای منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری، اقدام به راه اندازی سازمان بسیج سازندگی در مجموعه خود کرد و از آن روز تاکنون این نهاد منشأ خدمات شایانی در سطح کشور به ویژه مناطق محروم و کم برخوردار شده است.

سرهنگ پاسدار علیرضا خواجه حسنی افزود: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در خصوص بسیج سازندگی می‌فرمایند: این کارهای اردوهای هجرت و حرکت عظیم بسیج سازندگی یکی از برکاتش خدمت رسانی است که میلیونها نفر از این خدمت شما به صورت مستقیم و غیر مستقیم بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: گروههای جهادی مختلف که پیش از این به صورت خودجوش انجام شده بود با راه اندازی بسیج سازندگی و در قالب تشکیلات منسجم تر شکل بهتری به خود گرفت و حاصل آن را نیز به خوبی می‌توان در شهرها و روستاهای کم برخوردار مشاهده کرد.

سرهنگ پاسدار علیرضا خواجه حسنی، گفت: حجم وسیع فعالیت‌های بسیج سازندگی در شهرها و بخصوص در هیاهوی شیوع بیماری کرونا سال ۹۸ رخ نمایان کرد و بیشتر به چشم آمد که اقدامات متعددی از سوی زیر مجموعه بسیج سازندگی در شهرهای کشور انجام شد و خصوصاً با دستور رهبری معظم انقلاب اسلامی مبنی بر راه اندازی رزمایش مواسات و کمک مومنانه نقش بسیج سازندگی ملموس‌تر شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رابر با ارائه گوشه‌ای از فعالیتهای بسیج سازندگی شهرستان عنوان کرد: وظایف بسیج سازندگی تنها به این اقدامات منحصر نشده و در عرصه های مختلف جهادی مشغول فعالیت هستند مثل سلامت- درمان، آموزش وتربیت، راه اندازی اردوهای جهادی محر‌میت زدایی، عمرانی مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: اکنون بسیج سازندگی به عنوان یک مجموعه مقتدر و منسجم در امر سازندگی زمینه ساز و منشأ تحول بسیاری در گوشه گوشه دنیا این مرزبوم است و به عنوان یک تسهیل گر در وام اشتغال زمینه اشتغالزایی را برای بسیاری از افراد جامعه مهیا کرده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رابر با بیان اینکه در شهرستان رابر هم بسیج سازندگی تاکنون منشأ فعالیت‌های متعددی در زمینه های مختلف بوده، گفت: این شهر را در زمره، یکی از برترین شهرستان های استان در زمینه کمک به محرومان و همچنین زدودن چهره فقر از جامعه قرار داد‌.

وی با اشاره به گوشه ای فعالیت های بسیج سازندگی در شهرستان رابر تشریح کرد: تکمیل و ساخت ۲۸ منزل محروم با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) که هم اکنون هر کدام ۸۰۰ میلیون قیمت می خورد، ساخت حدود یکصد سرویس بهداشتی در طول چند سال گذشته، توزیع بیش از ۱۶ هزار بسته معیشتی از سال ۹۸ تا کنون در بین قشر های آسیب دیده از کرونا و مردم محروم شهرستان، توزیع بیش از یکصد سری جهیزیه تاکنون در بین زوج ها محرومی که تحت پوشش نهادی نیستند هر بسته جهیزیه حداقل ۱۲قلم به مبلغ ۵۰میلیون تومان، راه اندازی بیش از ۵۰ صندوق قرض الحسنه در شهرستان صورت گرفت.

وی ادامه داد: لایروبی دو قنات در روستای جواران و چاله، ساخت و مرمت گلزار شهدای قنات ملک، ساخت و مرمت ۱۲مسجد در اطراف روستاهای قنات ملک، ساخت گلزار شهدای اسلام آباد، رنگ آمیزی و مرمت روستای محمدآباد، تکمیل و تعمیر ۲۰واحدمنزل محروم، مبارزه با کرم خراط با همکاری بسیج مهندسین کشاورزی در روستاهای بخش مرکزی بود.

وی به ساخت و مرمت آشپزخانه باغشریعتی، توزیع ۷۵ تن سیمان در بین محرومین شهرستان، کمک به احداث جوی روستای ننیز، اردوی جهادی ۲۰۰۰ نفر روز با برگزاری ۶۰ گروه جهادی، نصب ۲۴ پنل خورشیدی که قیمت هرکدام ۱۱۰میلیون تومان با همکاری اداره برق، معرفی و پرداخت وام اشتغالزایی به ۵۰ نفر بیش از ۱۲ میلیارد تومان را از حرکت جهادی بسیج سازندگی این شهرستان برشمرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رابر، با تأکید بر تدوام حرکت جهادی گفت: برای خدمت هرچه بهتر به محرومین و مناطق کم برخوردار همت و تلاش ویژه مسئولان را خواستاریم.

انتهای خبر/

تابناك وب سجام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب