پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

12:11:39 - دوشنبه 28 اسفند 1402
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرمانده نیروی دریایی سپاه:
گذشت زمانی که آمریکا و انگلیس بتوانند نفت این ملت را بدزدند
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: گذشت زمانی که آمریکا و انگلیس بتوانند نفت این ملت را بدزدند. ملی شدن صنعت نفت عکس العمل مردم در قبال سالها غارت و تحقیر ملت ایران بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «صبح رابر»؛ به نقل از خبرگزاری مهر، دریادار علیرضا تنگسیریدر گفتگویی به مناسبت ۲۹ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت ایران اظهارداشت: جوانان ما باید تاریخ معاصر را بخوانند، تا به ارزش داشته‌هایمان پی ببرند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به ظلم و جنایت‌های انگلیس به مردم ایران خاطر نشان کرد: انگلیسی‌ها سالهای سال نفت و منابع غنی سرزمین ما را به غارت بردند. در جریان جنگ جهانی بیش از ۹ میلیون نفر از مردم ما کشته شدند در صورتی که ما بی طرف بودیم.

دریادار تنگسیری با اشاره به ماجرای ملی شدن نفت ایران گفت: زمانی که نفت ملی شد انگلیسی‌ها ایران را ترک کردند و خودشان به عراق و کارگرهای هندی را به هندوستان فرستادند.دولت وقت متوسل به ایتالیا شد و پالایشگاه را به ایتالیا واگذار کرد.

وی ادامه داد: جوانان ما باید بدانند تا آن زمان در صنعت نفت ما ایرانی‌ها کارگرهای ساده و پایین‌ترین طبقه شغلی بودند و حق نداشتند در کوچک‌ترین مسائل فنی و مدیریتی وارد شوند. به همین خاطر وقتی انگلیسی‌ها رفتتد هیچکس حتی ایتالیایی‌ها قادر به راه اندازی پالایشگاه نبودند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه عنوان کرد: دولت ایران برای اینکه نفت را بفروشد مجبور می‌شود ۳ نفتکش ایتالیایی را بارگیری کند. بعد از بارگیری نفتکش‌ها زمانی که وارد اقیانوس هند شدند انگلیسی‌ها هر سه را توقیف می‌کنند. خبر به شاه ایران می‌رسد. شاه از روی وادادگی می‌گوید بگویید انگلیس یک نفتکش را بر دارند و دوتای دیگر را آزاد کند، و انگلستان قبول نمی‌کند و شاه ایران می‌گوید پس بگویید دوتا نفتکش را به انگلیسی‌ها بدهند.

دریادار تنگسیری گفت: اما امروز جوانان همین سرزمین به برکت انقلاب اسلامی و جرأت و روحیه خود باوری که حضرت امام خمینی (ره) در دل ما نهادینه کرد با سربلندی در مقابل استکبار ایستاده‌اند. الان با رهبری فرمانده معظم کل قوا امام خامنه ای (مد ظله العالی) با همان ادبیات با استکبار وارد صحبت می‌شویم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه بیان داشت: اگر نفت ما را بدزدند و نفتکش ما را در هر جای این دنیا توقیف کنند مقابله به مثل می‌کنیم. دیگر گذشت زمانی که برای غارت اموال مردم نجیب ایران اسلامی بیگانه ای گردن کشی کند.

انتهای خبر/

تابناك وب سجام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب