پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

2:40:42 - جمعه 25 خرداد 1403
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اهدای جوایز صرفه‌جویی برق از هفته آینده
مدیر عامل شرکت توانیر با اعلام اینکه اهدای جوایز صرفه‌جویی برق از هفته آینده آغاز می‌شود، گفت: دولت سیزدهم از ابتدای شروع به کار تا الان بیش از ۹‌هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «صبح رابر»؛ رجبی‌مشهدی، مدیرعامل توانیر افزود: این روز‌ها مصرف برق بسیار افزایش پیدا کرده است و به دنبال افزایش دما، ۷۰‌هزارو ۵۰۰ مگاوات مصرف برق بوده، یعنی رشد ۶/۶ درصدی که رشد بسیار زیادی است. وی گفت: تقریباً سال گذشته عددی که تا این لحظه ثبت کرده بودیم ۶۶‌هزار مگاوات بود، یعنی ۴‌هزارو ۵۰۰ مگاوات به میزان تقاضای برق کشور اضافه شده است. 
رجبی‌مشهدی اضافه کرد: از هموطنان عزیز خواهش می‌کنیم با کاهش مصرف برق هم به خودشان کمک کنند، هم به صنعت برق، علاوه بر آن از پاداش صرفه‌جویی که در قبض های‌شان درج می‌شود و همچنین اهدای جوایز نفیسی که پیش‌بینی شده و از هفته آینده اعطای آن‌ها آغاز می‌شود، برخوردار شوند. 
وی درباره پیش‌بینی وضع هواشناسی در تابستان امسال گفت: یک پیش بینی میان‌مدت این است که تیرماه دمای هوا بیش از نرمال خواهد بود و در مردادماه حدود نرمال ولی قطعاً با مشارکت مردم می‌توانیم این روز‌های سخت را به خوبی پشت سر بگذاریم. 
رجبی مشهدی افزود: در ۱۰ سال اخیر عمدتاً در فاصله ۱۵ تیرماه تا ۱۵ مردادماه بیشترین میزان مصرف اتفاق افتاده، اما امسال قدری زودتر آغاز شده است و از خرداد رشد مصرف‌های زیاد را نسبت به سال گذشته داریم. 
وی اضافه کرد: در چند روز قبل رشد مصرف بیش از ۱۰ درصد بود و این خیلی عدد بزرگ و سنگینی است و قطعاً به شبکه برق فشار می‌آورد و شرایط را برای تأمین برق قدری دشوار می‌کند. رجبی‌مشهدی گفت: حدود هزارو ۵۰۰ مگاوات کاهش مصرف برق را در بخش اداری با تغییر ساعت کار برنامه‌ریزی کردیم، اما عددی که اتفاق افتاده ۵۴۱ مگاوات بوده، البته یک هفته‌از شروع اجرای طرح می‌گذرد و فعلاً صرفاً به تذکر به ادارات اکتفا کرده‌ایم. در تهران در دو روز گذشته به ۱۰ دستگاه اجرایی تذکر کتبی داده شده است که عمدتاً نهاد‌های عمومی غیردولتی و شهرداری‌ها بوده‌اند.

منبع: روزنامه جوان

تابناك وب سجام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب