پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

14:59:40 - شنبه 8 مارس 2014
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
غرش رعد و برق رسیدن بهار را نوید می دهد
به گزارش ” صبح رابر”بارش پراكنده  باران  از شب  گذشته در آخرین روزهای زمستان ، طراوت خاصی به شهرستان رابر بخشید و حال وهوای این شهرستان  کوهستانی را بهاری کرد با ورود سامانه بارشي  آسمان شهرستان رابر امروز شنبه 17 اسفند 92 ،ابری همراه با بارش های رگباری گاهی با رعد و برق كه   در […]

به گزارش ” صبح رابر”بارش پراكنده  باران  از شب  گذشته در آخرین روزهای زمستان ، طراوت خاصی به شهرستان رابر بخشید و حال وهوای این شهرستان  کوهستانی را بهاری کرد

با ورود سامانه بارشي  آسمان شهرستان رابر امروز شنبه 17 اسفند 92 ،ابری همراه با بارش های رگباری گاهی با رعد و برق كه   در حال حاضر صدای رعد و برق شدید در مرکز شهر به گوش می‌رسد ،كه چند بارباعث  قطعي برق اين شهرستان شد كه حداكثر قطعي برق بيش از يك ساعت بود .

بارش  باران از شب گذسته  به هوای رابر لطافت بهاری بخشیداین بارندگی موجی از خوشحالی را در چهره مردم شهرستان رابر به راه انداخت و موجب شسته شدن گرد و غبار از چهره درختان  و کشت های میانه کاری این شهرستان شد.

بارش باران  هواي رابر را تلطيف كرد وگرد و غباررا از چهره اين شهرستان شست و نويد فصل بهار را به مردم داد. هم ‌اكنون در17 اسفند  ماه ،هواي بهاري در فصل  زمستان در اين شهرستان حاكم شده است.

بر اثر بارش شدید باران برق منطقه به مدت چند ساعت به طور کامل قطع گردیدوهمچنين باعث آبگرفتگي معابر و طغیان رودخانه های فصلی سراسر منطقه شد و خوشحالی کشاورزان منطقه را در پی داشت.

بارش باران پیش از ظهر امروز  شدت گرفت و موجب جاری شدن آب در نهرها و به مشام رسیدن ترنم بهاری شد.

بارش باران در این روزها نویدبخش سالی پربارش و بهاری بارانی برای این شهرستان  است به طوری که کشاورزان و روستائیان منطقه موقعیت زمانی باران فعلی را زمینه‌ساز سالی پرمحصول و کم آفت می‌دانند.

از طرفی بارش باران در روزهای منتهی به آغاز سال جدید، سدی در برابر خانه تکانی‌ها شده و زنان خانه‌دار منتظر پایان بارش‌ها هستند تا از کمند هوای ابری رها شده و با خیالی راحت خانه تکانی کرده و قالی‌های غبار گرفته خانه‌هایشان را شسته و زیر آفتاب نیم بند اسفندماه بر پشت‌بام‌ها پهن کنند.

رابراز جمله شهرهایی است که با بارش باران بیشتر از نشاط و سرزندگی بهاری، مشکلات و معضلاتش بر این شهر غلبه کرده و مردمانش را به صرافت می اندازد. سال‌هاست تازگی بهار و طراوت باران زمستانی با گل ولای خیابان‌ها دررابر عجین شده است.

یک شهروندرابري در این خصوص به صبح رابر گفت: با بارش باران تردد در معابر عمومی به ویژه کوچه‌های خاکی رابر بسیار مشکل می شود.

معابر آسفالت نشده از مهمترین مشکلات شهررابر است که با بارش باران اوضاع بسیار نامناسب و چهره نامطلوبی به شهررابر می دهد و مردم مجبورند از روی گل ولایی تردد کنند.

یکی از کشاورزان رابري  از مردمان این دیار به عنوان مردمانی زحمت کش و با اخلاص یاد کرد و گفت: وجود نعمت آب در این شهرستان همانند خونی است که در رگ های انسان شریان دارد. ومردم رابر با بارش این نعمت الهی به درگاه خداوند متعال شکرگزاری کردند.

انتهاي پيام /اختصاصي صبح رابر

سجام