پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

19:25:34 - پنجشنبه 7 شهریور 1398
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس سازمان فضای مجازی بسیج:
اجازه شکل‎گیریِ بحران در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی را نمی‌دهیم
مسلم معین، رئیس سازمان فضای مجازی بسیج گفت: تشکیل شبکه مردمی سایبری انقلاب برگرفته از کارویژه بسیج است و به فضل الهی اجازه شکل‎گیریِ بحران در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی را نمی‌دهیم.

به گزارش “صبح رابر”؛ به نقل از“راه آرمان”، مسلم معین، رئیس سازمان فضای مجازی بسیج در همایش “خاکریزهای مجازی” در جمع فعالان فضای مجازی اظهار کرد: یک اشکال و اشتباهی که از ابتدای بروز فضای مجازی در کشور اتفاق افتاده است، ترجمان غلط از واژه سایبراسپیس به ترجمه تحت اللفظیِ بی معنایی به عنوان فضای مجازی است.

وی افزود: از این کلمه چیزی که به ذهن متبادر می‎شود فضایی است که وجود ندارد  و یا زندگی دوم است در حالیکه یک ریاضیدان آلمانی واژه سایبرنتیک را به آن اطلاق کرد که  به معنای کنترل، رهبری و مفهوم کنترل یک ذهن برتر نسبت به یک پست‎تر را در خود گنجانده و این مفهوم را در ذهن متبادر می‎کند که فضای سایبری یک فضای کنترل است.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج گفت: رژیم پهلویِ اول با تمام بنگاه‎ها اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و مردمی و حتی امکانات کشورهای متخاصم تلاش می‎کند تا پوشش مردم ایران را تغییر دهد اما موفق نمی‎شود و از دل آن تلاش‎ها جمهوری اسلامی بیرون می‎آید.

وی افزود: در حال حاضر روزانه تفاوت‎های بارزی در فرهنگ و سبک جامعه دیده می‎شود که این مسئله ناشی از بهره‎برداری حداکثری دشمن از همین ابزار کنترل ذهن و تغیرر باورهاست.

معین در ادامه گفت: امروز هدف دشمن قطعا و بدون تردید براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران با استفاده از همین ابزار کنترل ذهن و فضای مجازی است.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج افزود: تغییر نظام جمهوری اسلامی نیز تنها به معنای تغییر ساختاری نیست بلکه ممکن است همین قوه‎ها و نهادهای حاکم استحاله شوند و بدون کارویژه خود وجود داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: پایشی انجام شد از سال‎های ۸۸ تا ۹۷ در کشور که نشان می‎دهد جریان‎سازیِ جریان انقلاب و نیروهای انقلابی که بتوانند خط اصلی رسانه‎ای در فضای مجازی شوند، از تعداد انگشت‎های یک دست کمتر بود.

معین بیان کرد: از سال ۹۷ تا امروز همین بچه‎های کف میدانی بیش از ۲۰۰ عملیات در فضای مجازی و رسانه‎های مجازی و اجتماعی انجام داده‎اند که با مفهوم‎سازی‎ها حداقل ۲۰ عملیات بعد ملی و حداقل ۴ مورد بین‎المللی شد.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل شبکه مردمی سایبری انقلاب برگرفته از کارویژه بسیج است و اکنون دریای عظیم چند ده هزار نفری در شبکه‎های اجتماعی باعث سردرگمی جریان مقابل شده است.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج در پایان تصریح کرد: به فضل الهی اجازه شکل‎گیریِ بحران در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی را نمی‌دهیم.

انتهای پیام /

تابناك وب سجام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب