پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

۵:۰۳:۱۹ - پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سلاح بُرنده و بَرنده
به گزارش “ صبح رابر” به نقل از وبلاگ ديار سر سبز رابر،حجاب نه يك لباس و نه يك جامعه بلكه يك سلاح برنده است ،خواهر من حجاب  ما سنگر و سلاح ماست  كه دنياي تبهكاران را نشانه و دل ستمگران را به لرزه انداخته است .   ديدگاه رهبر معظم انقلاب درباره بد حجاب […]

به گزارش “ صبح رابر” به نقل از وبلاگ ديار سر سبز رابر،حجاب نه يك لباس و نه يك جامعه بلكه يك سلاح برنده است ،خواهر من حجاب  ما سنگر و سلاح ماست  كه دنياي تبهكاران را نشانه و دل ستمگران را به لرزه انداخته است .

 

ديدگاه رهبر معظم انقلاب درباره بد حجاب

 

آيا جنايتي از اين براي زن هست كه زن را با آرايش و جلوه گري زيور آلات سرگرم كنند و از او به عنوان يك وسيله و ابزار استفاده كنند ؛ امروز سر و سينه را از ابزار الات پر كردن و آرايش و مد لباس را بت قرار دادن  براي زن انقلابي مسلمان ايران ننگ است آن زني كه در پي اين گونه چيزها ست  از ارزش پاييني بر خوردار است. طلا براي زن ارزش آفرين نيست بي اعتنايي به مد هاي دام گونه ساخته و پرداخته دشمن براي زن بي ارزش است .

 

 

 

حجاب  يعني به جاي شخص ، شخصيت را ديدن

 

حجاب يعني به همه نامحرمان و ظاهر بينان ” نه ” گفتن .

 

حجاب بوته خوشبوي گل عفاف است .

 

حجاب سپري است قوي در برابر شمشيرهاي تهاجم فرهنگي .

 

اگر حجابت را يك پيام بداني ، و يا يك اسلحه ، در محيط كفر هم بروي از خودت دورش نكني ، ام اگر نداني چرا حجاب داري و يا چادري مي پوشي هر از گاهي در مقابل جواني كه مي ايستي  سعي مي كني در برابر باد باشي تا كمكي باشد براي كنار رفتن چادرت ، همان چادري كه ندانستي چرا پوشيدي .

 

بله خواهرم حجاب تو مي تواند يك عادت باشد ، يك تظاهر باشد ، و يا يك اجبار باشد ، اما بيا كاري كن كه حجاب تو يك انتخاب عاقلانه و حافظ پاكي و عصمت تو باشد ، حجابت نمايي از بندگيت باشد .

 

هيچ باغباني را سرزنش نمي كنند  كه چرا دور باغ خود حصار و پرچين كشيده  است ، چون باغ بي ديوار ، از آسيب مصون نيست  و ميوه و محصولي  براي باغبان نمي ماند .

 

هيچ كس هم با نام و بهانه  « آزادي » ديوار خانه خود را بر نمي دارد و شبها در حياطش را باز نمي گذارد ، چون خطر رخنه دزد ،‌جدي است .

 

قرآن هم مي گويد : زنان  خود آرايي و خود نمايي و عشوه گري نكنند ، تا مورد آزار بيمار دلان قرار نگيرد .« فَلا تَخضَعنَ بِالقَولِ فَيَطمَعَ الّذي في قلبهِ مرضٌ» (احزاب، آيه 32 و 33 ؛ نيز نور آيه 30 و 31(   اگر براي ايمني از خطر ها و آسودگي از مزاحمان ، خود را بپوشانيم ، نه كسي ايراد مي گيرد ، و نه اگر هم ايراد بگيرد ، اعتنا مي كني  چرا كه سخنش را بي منطقي و نا آگاهانه مي داني و مي بيني .

 

اينكه:  «دل پاك باشد »  ، بهانه اي براي گريز جاهلانه از همين مصونيت است و آويختن به شاخه « لا قيدي » و گرنه از دل پاك هم نبايد جز  نگاه و رفتارپاك بر خيزد .

 

« از كوزه همان برون تراود كه در اوست ».

 

زن ، به خاطر ارزش و كرامتي كه دارد ، بايد محفوظ بماند و خود را حراج نكند  و در بازار سوداگران شهوت خود را به بهاي چند نامه و نگاه و لبخند ، نفروشد .

 

زن ، به خاطر لطافتي كه دارد ، نبايد  در دست خشن كامجويان ديو سيرت ، كه نقاب مهرباني و عشق به چهره دارند ، پژمرده شود و پس از آنكه گل عصمتش  را چيدند او را دور اندازند يا زير پايش  له كنند  .

 

زن به خاطر عصمتي كه دارد و  ميراث دار  پاكي مريم است ، نبايد بازيچه هوس و آلوده به ويروس گناه شود .

 

گوهر عفاف و پاكي ، كم ارزش تر از طلا و پول و محصول باغ و وسايل خانه نيست . دزدان ايمان و غارتگر شرف نيز فراوانند .

 

سادگي و خامي است كه كسي خود را در معرض ديد و تماشاي نگاه هاي مسموم و جلوه گري بپردازد و خيال كند بيمار دلان و رهزنان عفاف را به وسوسه نمي اندازد و از زهر نگاه ها و نيش پشه هاي شهوت در امان مي ماند .

 

بعضي از « نگاه » ها ويروس  « گناه » منتشر مي كنند و بعضي از چهره  ها حشره مزاحمت جمع مي كنند .

 

كسي  كه از « جماعت رسوا »‌نگريزد « رسواي جماعت » مي شود . آنكه ايمان را به لقمه اي نان مي فروشد  ، آنكه يوسف زيبايي  را با چند سكه قلب عوض مي كند ، آنكه « كودك عفاف » را جلوي صدها گرگ گرسنه مي برد و به تماشا مي گذارد ، روزي هم « پشت ديوار ندامت » ، اشك حسرت بر دامن پشيماني خواهد ريخت ،  در آخرت  هم به آتش بي پروايي خود خواهد سوخت .

 

از اول كه جامه عفاف ، سفيد و شفاف است ، نبايد گذاشت  چرك آيه گناه برآن بپاشد .( كتاب از همدلي تا همراهي)

 

 

بر چسب ها: ,
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب