پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

15:41:47 - یکشنبه 11 مهر 1400
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرزند رابر، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست شد
با حکم رئیس جمهور علی سلاجقه به سمت معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شد.

به گزارش “صبح رابر”؛علی سلاجقه متولد ۱۳۴۶ شهرستان رابر ، دانش آموخته  مهندسی آب است و ریاست سازمان جنگل‌ها را در کارنامه دارد، سکاندار سازمان محیط زیست شد.

صبح امروز آیت‌الله سید ابراهیم رییسی رییس‌جمهوری با صدور حکمی علی سلاجقه را به سمت معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست منصوب کرد.

متن حکم حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر علی سلاجقه

به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی و با توجه به مراتب شایستگی، تجارب ارزنده مدیریتی و سوابق اجرایی، به موجب این حکم جناب‌عالی را به سمت «معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست» منصوب می‌نمایم.

امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به «عدالت‌محوری»، «روحیه انقلابی»، «مردم‌داری»، «پاکدستی و فسادستیزی»، «قانون‌مداری»، «مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی» و تعامل با هیأت محترم وزیران در تحقق اهداف دولت و حل مشکلات کشور مجدانه بکوشید.

تفصیل مأموریت‌ها و انتظارات از آن معاونت به پیوست این حکم ابلاغ می‌شود.

توفیقات آن جناب در انجام وظایف محوله، خدمت‌رسانی به مردم، تحقق آرمان‌های نظام اسلامی و به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

شایان ذکر است؛ علی سلاجقه دارای مدرک فوق دکترای مهندسی منابع آب از فلوریدای آمریکا است که کارشناسی مهندسی منابع طبیعی آبخیزداری و کارشناسی ارشد مهندسی آبخیز سیلاب و دکتری علوم مهندسی آبخیز  مهندسی رودخانه از دانشگاه تهران است.

وی همچنین در سال ۱۳۸۹ از سوی وزیر جهاد کشاورزی وقت به عنوان معاون وزیر و رییس “سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور” انتخاب شده و مدتی در این سمت کار کرده است.

معاون مالی و اداری دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران، مدیرکل دفتر توسعه پایدار، بوم شناختی واقتصاد محیط زیست عضو کمیته آب و محیط زیست دومین کنفرانس بین المللی آب، محیط زیست و توسعه پایدار در مناطق خشک و نیمه خشک نیز بخشی از مسوولیت‌هایی است که سلاجقه در کارنامه خود دارد.

سلاجقه درحال حاضر رییس اتحادیه انجمن‌های علمی منابع طبیعی و محیط زیست ایران و عضو کمیسیون تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی هیات ممیزه دانشگاه تهران است.

تابناك وب سجام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب