پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

1:54:42 - سه شنبه 25 آبان 1400
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان:
بسیج محاسبه گر و فرصت طلب نیست/ اجرای ۳ هزار برنامه در استان کرمان به مناسبت هفته بسیج
حسین معروفی گفت: هفته بسیج از ۲۹ آبان ماه لغایت ۵ آذر به مدت یک هفته با شعار” بسیج پاره تن مردم” نامگذاری شده است و نزدیک به سه هزار برنامه در سراسر استان و ۷۶ برنامه آن محوری است.

به گزارش “صبح رابر“؛ به نقل از  راه آرمان؛سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان صبح امروز در نشست خبری هفته بسیج ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت فاطمه  معصومه سلام الله علیها گفت: نطفه واقعی بسیج به دست پیامبر اعظم (ص) در مدینه آن هم برای حفظ و بقای دین خدا و ترویج احکام الهی تشکیل شد و به دست مبارک امام علی علیه السلام توسعه پیدا کرد و در عاشورا به منصه ظهور رسید.

سیاست بسیج بر پایه بر پایه اصول نظام اسلامی است
وی با اشاره به این که پایه بسیج مکتبی، انقلابی، مردمی، ولایی و عاشورایی است که در کربلا بسته شد، ادامه داد:بسیج فقط یک نیروی انقلابی نیست بلکه یک تفکر ایده منطق عاشورایی است که به واسطه منطق و تفکر عاشورایی بن بست شکن است و بن بستی را برای خود قائل نیست، بسیج انقلابی است و نگاه آن جامع الاطراف است، بسیج حزب و گروه نیست ضمن این که  سیاسی است اما به گفته ی امام (ره) سیاسی کار نیست و سیاست آن بر پایه اصول نظام اسلامی است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد: بسیج مکتبی است چون پرورش یافته مکتب وحی است و اصول و مبانی آن بر اساس اصول و مبانی حسینی است، بسیج مردمی است از مردم با مردم و برای مردم است و ضلع مردمی سپاه، بسیج مستضعفین است.

سردار معروفی با تاکید بر این که بسیج ولایت باور است که با میل ولی و حجت خدا کار می کند، تشریح کرد: بسیج امام جامعه را نه تنها قبول دارد بلکه با همه وجودش حس و باور دارد و با معرفت به همه آن عمل می کند همچنان که یکی از ویژگی های حاج قاسم ولایت باوری بود و با میل امام خود و نه تنها با فرمان او کار می کرد.
وی اظهار کرد: بسیج صاحب اندیشه است و اندیشه بسیج زیباست چون اندیشه عاشورا است از این رو چون اندیشه زیبا است عمل آن نیز زیبا است و بسیج اهل بیت، قرآن، عاشورا، حجت خدا و ملت بزرگ ایران و  کشور عزیز خود را زیبا می بیند و بر همین اساس بسیج سد بلای همه ی اینها می شود.

بسیج محاسبه گر و فرصت طلب نیست
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد:بسیج محاسبه گر نیست چرا که محاسبه گری برخلاف رویه بسیج است، بسیج غیر محاسبه گر است و نگاه نمی کند که منافع خود کجاست بلکه به منافع مردم وانقلاب نگاه می کند و فرصت طلب و جاه طلب نیست برای خدمت به مردم مکان و زمان نمی شناسد و همواره در جهاد است و در هر عرصه ای که نیاز شد، جهاد می کند.

سردار معروفی با اشاره به این که بسیج در هر عرصه ای که ملت نیاز دارند ورود می کند، افزود: در انتخابات این بسیج بود که به مردم گفت دست رد به دشمن بزنند و نظام سیاسی و الهی را با رأی خود استحکام ببخشید ضمن این که باید دانست بسیج در مأموریت خود و  در هر عرصه ای که ملت ایران نیاز داشته باشد وارد می شود در سیل زلزله در کرونا اولین نفر است و جان خود را تقدیم می کند و بسیج دست گیر و پناهگاه وتکیه گاه است همچنین در حوزه آب، بهداشت، مسکن، اشتغال، اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و دفاعی بسیج پیش رو است.

درب بسیج بر روی همه عاشقان انقلاب و ایران اسلامی باز است
وی تاکید کرد: تفکر بسیج امروز صنایع دفاعی ما را با اوج بالا و بازدارندگی رسانده تا جایی که دشمنان جرات نکنند نسبت به این ملت نگاه چپ کنند به واقع بسیج سپر بلای واقعی مردم است و درب بسیج بر روی همه عاشقان انقلاب، روی همه عاشقان ایران اسلامی باز است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با تاکید بر این که بسیج متعلق به همه مردم است، ادامه داد: بسیج هنر دین است و نظام تربیتی بر اساس اصول دین و انقلاب است همچنین بسیج انسان می سازد تا ان جا که آن انسان مجاهد فی سیبل الله و معراجی می شود.

در استان کرمان با نگاه رسالت و نه با نگاه وظیفه و مأموریت فعالیت می کنیم
سردار معروفی با اشاره به این که در استان کرمان با نگاه رسالت، نه با نگاه وظیفه و مأموریت فعالیت می کنیم، توضیح داد:  ما نمی توانیم ببینیم که مردم مشکل دارند و از کنار مشکلات مردم به سادگی بگذریم، هر مسئول یا فرماندهی از کنار مشکلات مردم بگذرد، انقلابی نیست چرا که پایه مردم هستند و باید به فکر مشکلات مردم بود، مردمی که ۲۵ میلیون نفر زیر پیکر فرمانده خود آمده اند.

وی تشریح کرد: ما به صورت قرارگاهی در شش حوزه با نگاه بسیجی و جهادی سازماندهی کردیم، اولویت اول آبرسانی است و تاکید بر تأمین آب شرب و کشاورزی است تا آب روستاهایی که مشکل دارند تامین شود از این رو  خیرین و واقفین و سپاه را پای کار آوردیم.

تا پایان سالگر شهید سلیمانی ۱۹۷ روستا آب رسانی شود
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره این که قرارگاه نهضت آبرسانی استان کرمان  ” مرد میدان شهید سلیمانی”  است، ادامه داد: سیصد و یک روستا را پای کارآوردیم؛ و در هر مرحله ۶۳ روستا به عدد عمر با برکت شهید سلیمانی آبرسانی خواهد شد و بنا است تا پایان سالگر شهید سلیمانی ۱۹۷ روستا آب رسانی شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان این که اولویت دیگر بسیج بهداشت است، عنوان کرد: در این رابطه ساخت سرویس بهداشتی و حمام در اولویت است، همچنین اولویت دیگر اشتغال است و در این زمینه اشتغال خرد و خانگی مد نظر است.

سردار معروفی با اشاره به ساخت مسکن محرومین و مددجویان و کمیته امداد به عنوان یکی از برنامه ها و اولویت ها بسیج، توضیح داد:  در زمینه ساخت، تعمیر و تکمیل مسکن را خواهیم داشت از این رو  به فرماندهان اعلام کردیم که نیازمندترین انسان را در دورترین نقطه پیدا کنید و دست آن را بگیرید.

وی افزود: اولویت دیگر، خدمات اجتماعی در حوزه کرونا است که از میان ۹۰ مرکز مدیریت واکسیناسیون،  10 مرکز واکسیناسیون را بسیج مدیریت می کند ضمن این که طرح شهید سلیمانی را با تمام توان دنبال می کنیم همچنین آزادی زندانیان غیر عمد سال گذشته از هفته بسیج شروع شد، اردوگاه کرامت برای پاک شدن بیماران معتاد، تهیه جهیزیه، بسیته معیشتی از سایر اولویت های کاری است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با تاکید بر این که عملی کردن گام دوم انقلاب اسلامی از دیگر اولویت های بسیج است، اظهار کرد: گفتمان و ترویج مقاومت، جهاد و شهادت و گفتمان مکتب سپهبد شهید حاج قاسم به عنوان مکتب و مدرسه درس آموز از جمله دیگر تلاش های ما است.

سردار معروفی با بیان این که خدمات یک ساله بسیج ساماندهی شده است از این رو سه هزار و دویست گروه جهادی در سامانه اطلس جهادی برای استان کرمان و برای هزار گروه جهادی مجوز صادر شده است،  به سایر خدمات بسیج اشاره کرد و توضیح داد:فعال سازی ۲۳۸ صندوق قرض الحسنه در یک سال گذشته، تاسیس ۳۹ تعاونی اشتغال زا، توزیع ۵۲۰ هزار بسته در چند نوبت، ساخت ۱۸۰۰ باب مسکن، تعمیر و تکمیل برای محرومان و مددجویان؛ احیا و لایه روبی ۸۰ قنات آب در سطح استان، تکمیل و آبرسانی ۱۹۷ روستا تا پایان دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی انجام شده و خواهد شد، احداث و تکمیل ۶۴ حسینیه شهدا وگلزار، ۱۵ کارگاه اشتغال زایی، احداث ۲ هزار سرویس بهداشت، ۸ خانه عالم،  12 سوله ورزشی در استان، ۵ هزار ۵۶۰ پروژه عمرانی محرومیت زدایی و اشغال زایی ، ۲ هزار و ۸۰۰ سری جهیزیه کامل با کمک کمیته امداد به ارزش هر سری ۱۵ میلیون تومان بوده است.

اجرای ۳ هزار برنامه در استان کرمان به مناسبت هفته بسیج
وی افزود: هفته بسیج از ۲۹ آبان ماه لغایت ۵ آذر به مدت یک هفته با شعار” بسیج پاره تن مردم” نامگذاری شده است و نزدیک به سه هزار برنامه در سراسر استان و ۷۶ برنامه آن محوری است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، افتتاح ۶۳ پروژه آبرسانی با محوریت رفسنجان، افتتاح پروژهای اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی با محوریت شهداد، افتتاح محصولات اقتصاد مقاومتی، افتتاح پایگاه های مقاومت استان و نواحی مقاومت ساخته شده، افتتاح مرکز نوآوری و رشد بسیج، افتتاح پروژهشکده هنر انقلاب، افتتاح سوله های ورزشی در استان، برگزاری اردوهای جهادی دامپزشکی، داندانپزشکی و عمومی در طرح شهید رهنمون، آزاد سازی زندانیان غیر عمد از کنار مرقد شهید سلیمانی که تا کنون ۷۰ نفر قطعی است و برای ۱۰۰ را در نظر داریم؛ اعزام متخصصین جراحی،  تبلیغات محیطی و فضا سازی در سراسر استان، نواختن زنگ بسیج در تمامی مدارس و سامانه شاد، تکریم از خانواده شهدای مدافع سلامت، برگزاری شب شعر بسیج، نمایشگاه هفته بسیج، تشدید طرح واکسیناسیون در قالب طرح شهید سلیمانی از سایر برنامه های هفته بسیج است.

سردار معروفی تاکید کرد: بالاترین کمک مؤمنانه مراقبت از سلامتی مردم است و اگر مردم بیایند برای واکسیناسیون ۲۴ ساعت ما کار خواهیم کرد تا استان واکسینه و مصون شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در ادامه به سایر برنامه های هفته بسیج اشاره کرد و توضیح داد: اجرای برنامه مشترک با رده های پیشکسوتان،  برگزاری میز خدمت جهادی طرح کرامت، ویزیت رایگان بیماران،  افتتاحیه ختم قرآن به نیت سردار سلیمانی،  نهضت خدمت رسانی با رونمایی از طرح عمران روستا، برگزاری نشست صمیمی با یاران انقلاب و فرمانده هان سابق بسیج، برگزاری رزمایش سراسری ثامن،  برگزاری نشست زن و تفکر بسیجی در نظام، برپایی میز خدمت در حاشیه شهر کرمان، همایش سالروز تشکیل بسیج،  رزمایش اقتدار بسیجیان استان و نواحی،  دیدار با خانواده های معزز شهدا شهیان بسیجی، برگزاری کارگاه سبک زندگی اسلامی،  رونمایی از بازی موبایلی مالک، اهدا جهیزیه، برگزاری نشست بصیرتی، دیدار از رزمندگان بسیجی، آئین عطر افشانی مزار شهیدان،  برگزاری کارگاه سبک زندگی ایرانی اسلامی،  برگزاری شهید شاخص استان شهید علی ماهانی، افتتاح دوره تحکیم و بنیان خانواده، برگزاری همایش پیاده روی خانواده، برگزاری دعای ندبه در مرکز استان، برگزاری ایستگاه سلامت در نماز جمعه، سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه توسط فرمانده هان، برگزاری یادواره شهدا و برگزاری یادواره خانگی شهدای استان کرمان، راه اندازی پویش من و رفیق شهیدم، رونمایی از بزرگترین رویداد واکسینه شو،  تولید مجموعه موشن گرافی راز ماندگاری، تولید مجموعه کمیک موشن شهید کازرونی، یادواره شهدای دانشجو و تیپ فاطمیون از جمله برنامه های این هفته است.

سردار معروفی در پایان به روز شمار هفته بسیج اشاره کرد و گفت: ۲۹ آبان ماه بسیج اقتصاد مقاومتی، ۳۰ آبان ماه بسیج علم و پژوهش، ۱ آذر ماه بسیج عدالت و مبارزه با فساد، ۲ آذر ماه بسیج عزت ملی و مرز بندی با دشمن، ۳ آذر ماه بسیج استقلال و آزادی، ۴ آذر ماه بسیج سبک زندگی ایرانی اسلامی،  5 آذر ماه بسیج معنویت و اخلاق نام گذاری شده است.

انتهای پیام/
 

تابناك وب سجام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب