پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

18:06:37 - دوشنبه 20 دی 1400
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یادداشت؛
گمشده فکه یوسف زادگاه سردار دل ها شد
فراق پدر شهید عبدالکریم عبدال زاده و فرزند شهیدش بعد از ۳۹ سال چشم انتظاری به نوعی فراق یعقوب و یوسف نبی را روایتگری می کرد.

به گزارش “صبح رابر“؛ گردش زمین، به ۱۲ اسفند ماه سال ۱۳۹۵هجری شمسی رسیده بود ۲ شهید گمنام همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) مهمان شهر هنزا شدند.

شهید عبدالکریم عبدال زاده دزفولی۱۸ساله پس از ۳۹سال شناسایی شد گر چه ۳۹ سال گمنام بود اما از مردان نام آور این سرزمین شد و اول آذرماه  امسال مجلسی با شکوه‌ در هنزا مزین به نام این شهید والا مقام برگزار شد.

فراق پدر شهید عبدالکریم عبدال زاده و فرزند شهیدش بعد از ۳۹ سال چشم انتظاری به نوعی فراق یعقوب و یوسف نبی را روایتگری می کرد؛ تاریخ آذرماه امسال در دیار سید الشهدای مقاومت رخ نمایان کرده و دوباره تکرار شد.

حاجیه خانم جمشیدزاده مادر محترمه شهید  عبدالکریم عبدال زاده دزفولی ۳۵ سال منتظر قدوم پسرشهیدش بود و از این  فراق و چشم انتظاری تاب و تحمل نیاورد و روح ملکوتی اش  اردیبهشت سال ۱۳۹۶پر کشیدو این توفیق حضور مادر شهید در هنزا از مردمان این دیار سلب شد هر چند با حضور پدر،خواهران و برادران شهید عبدالکریم عطر  و بوی کربلا در شهرستان رابر پیجید و مادران شهدا برای مادری از فرزندان گمنام وطن سنگ تمام گذاشتندچه عقده‌های سنگینی که با بغض در هم شکست و خالی شد.

دو شهید مهمان شهر هنزا با اقتدا به بانوی بی نشان بقیع،پنج سال قبله حاجات این مردم بودند هرچند جای جای شهرستان رابر معطر به عطر شهید است و باید با وضو در آن قدم برداشت.

شهید عزیز «عبدالکریم عبدال‌زاده» ۱۸ سال سن داشت؛ همانند عمر هجده سالۀ حضرت زهرا(سلام الله علیها)؛ او که استاد کامل اخلاق بود.
عبدالکریم ایام فاطمیه به دنیا آمده بود خبر شهادتش را ایام فاطمیه به خانواده این شهیدبزرگوار دادند و سالروز شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) در شهرستان رابر تشییع شدند این افتخار و سعادتی که بی بی فاطمه زهرا (سلام الله علیها) برای این دیار جاودانه کرد و این مدال توفیق هر کس نخواهد شد. 
 
نگاه قلبی حاج قاسم و  ارادت ایشان به حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و اینک شهید فاطمیه «عبدالکریم عبدال‌زاده»  سندی دیگر که در تاریخ  گره خورد و «عبدالکریم عبدال‌زاده» همانند فرمانده قلبها شهید حاج قاسم سلیمانی  ارادت ویژه ای به حضرت زهرا (سلام الله علیها ) داشت و مهمان همیشگی مادرش شد.
 در پایان باید بگوییم؛ پای عهدی که با شهدا بسته ایم، هستم.
«عبدالکریم عبدال‌زاده» از شهدای دوران دفاع مقدس متولد ۱۳۴۳ در دزفول بود که در سن ۱۸ سالگی در ۲۲ بهمن ماه سال ۶۱ در عملیات والفجر مقدماتی و در منطقه فکه جاویدالاثر شد، پیکر این شهید بزرگوار سال ۹۵ توسط گروه تفحص کشف و به‌عنوان شهید گمنام در شهر هنزاء  از توابع شهرستان رابر استان کرمان آرام گرفت و اینک مزارشهید فاطمیه «عبدالکریم عبدال‌زاده» و شهید گمنام هنزا  زیارتگاه عشاق است.
انتهای پیام

تابناك وب سجام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب