پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

۱۸:۲۲:۵۰ - چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اقتدار ملي / راه‌حل واقعي مسائل و مشکلات موجود تکيه برتوانايي و قدرت داخلي
به گزارش ” صبح رابر ” مرگ بر آمریکایی که به معنای لعن بر یزید است. لعن بر یزید امروز است. مبارزه با استکبار و کفر است. مبارزه با آمریکایی که امروز بعد از دولت غاصب صهیونیستی منفورترین دولت‌ها در چشم مردم جهان علی‌الخصوص مستضعفین عالم است. چرا که با رفتار دردمنشانه خویش جان میلیون […]

به گزارش ” صبح رابر ” مرگ بر آمریکایی که به معنای لعن بر یزید است. لعن بر یزید امروز است. مبارزه با استکبار و کفر است. مبارزه با آمریکایی که امروز بعد از دولت غاصب صهیونیستی منفورترین دولت‌ها در چشم مردم جهان علی‌الخصوص مستضعفین عالم است. چرا که با رفتار دردمنشانه خویش جان میلیون ها انسان بی گناه اعم از زن و کودک را گرفته یا به آن ها صدمات جدی جسمی و روحی زده است. از آن هنگام که خورشید انقلاب اسلامی طلوع کرد و در برابر این ابر قدرت ظالم ایستاد و چشم امید مستضعفین و مظلومین گشت، آمریکای جنایتکار به شیوه‌های مختلف انقلاب را تحت فشار قرار داد تا به سود قواعد ظالمانه جهان از جایگاه خود عقب‌نشینی کند و دست خویش را به نشانه تسلیم بالا ببرد یا لااقل آن را بر سر میز مذاکره آورد، اما غافل است از آن که “هیهات منا الذله” حسینی در گوش و جان جوانان انقلابی این مرز و بوم قرار دارد و با هر قطره اشک خویش بر حسین مظلوم فریاد مرگ بر ظالم سر می‌دهد.

مردم انقلابی هم چون مولایش سیدالشهدا علیه‌السلام ذلت بر سر میز نشستن با یزید زمان را تحمل نمی‌کنند چرا که حسین زمان، امام خامنه‌ای فرموده است: «تا وقتی سیاست آمریکا بر دروغ و جنایت و حمایت از دولت اسرائیل و ظلم به ملت ها استوار است امکان ندارد ما با دولت آمریکا مذاکره کنیم یا با او رابطه ای برقرار نمایید».

آمریکای جنایتکار بداند نه تنها ترور دانشمندان هسته ای و نقض آشکار حقوق جمهوری اسلامی ایران و تحریم‌ها و فـشارهای این سه دهه نتوانسته دانشجویان انقلابی را قدری به عقب براند بلکه امروز مصمم‌تر از گذشته که حوادثی چون تسخیر لانه جاسوسی را آفریدند،

رهبر معظم انقلاب اسلامي،حضرت آيت الله خامنه اي در نطق شورانگيز خود در ديدار دانش آموزان و دانشجويان به مسائل مهمي اشاره فرمودند:” هيچکس نبايد مجموعه مذاکره کنندگان ما را سازشکار بداند،اينها بچه هاي خود ما و بچه هاي انقلابند. يک ماموريت سختي را برعهده دارند و هيچکس نبايد ماموري را که مشغول کاري است تضعيف کند…..به مذاکره خوشبين نيستم ولي باذن الله از اين مذاکرات ضرري هم نمي‌کنيم و اين تجربه،ظرفيت فکري ملت ما را بالا خواهد برد. اگر مذاکرات به نتيجه برسد که چه بهتر ولي اگر نتيجه نگرفتند معنايش اين باشد که کشور بايد روي پاي خودش بايستد…. سال پيش جوانان ما اسم سفارت آمريکا را گذاشتند لانه جاسوسي؛ امروز سفارت‌خانه‌ هاي آمريکا در نزديکترين کشورها به آمريکا اسمشان شده «لانه جاسوسي»؛ يعني جوانان انقلاب ما ۳۰ سال جلوتر بودند

حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب تاکید کردند:  هیچكس نباید مجموعه مذاكره كنندگان ما را سازشكار بداند، اینها بچه های خود ما و بچه های انقلابند، یك ماموریت سختی را برعهده دارند و هیچكس نباید ماموری را كه مشغول كاری است تضعیف كند. با بیان تحلیلی مهم از ریشه های دشمنی استکبار با ملت ایران ضمن اعلام حمایت جدی و محکم از مسئولان پرتلاش مذاکرات جاری تأکید کردند: سوابق عملکرد امریکا نشان می دهد موضوع هسته ای تنها بهانه ای برای ادامه دشمنی با ایران است. لبخند فریب گرانه دشمن کسی را دچار خطا نکند. اگر از مذاکرات نتیجه گرفته شود چه بهتر اگر نه، اثبات این توصیه مکرر است که برای حل مشکلات باید نگاه به درون داشته باشیم.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با طرح چند سؤال افزودند: آيا اول انقلاب که آمريکا‌ تحريم‌هاي ايران را برقرار کرد و آن را ادامه داد مسئله هسته‌‌اي در ميان بود؟ آيا هنگام هدف قرار دادن هواپيماي مسافربري ايران و قتل عام 290 سرنشين آن، بهانه‌اي به نام مسئله هسته‌اي وجود داشت؟ آيا در سالهاي اول انقلاب که آمريکا‌يي‌ها طرح کودتاي پايگاه شهيد نوژه را اجرا کردند موضوع هسته‌‌اي‌ مطرح بود؟ آيا حمايتهاي تسليحاتي و سياسي آمريکا‌ از گروههاي ضد انقلاب پس از پيروزي انقلاب به علت فعاليتهاي هسته‌‌اي‌ ايران بود؟

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به پاسخ‌هاي منفي اين سوالات تأکيد کردند: بنابراين مسئله هسته‌‌اي‌، بهانه‌اي بيش نيست و فرضاً اگر روزي اين مسئله با عقب‌نشيني ما حل شود آنها براي ادامه دشمني با ايران عزيز، دهها بهانه ديگر از جمله پيشرفت‌هاي موشکي، مخالفت ملت ايران با رژيم صهيونيستي و حمايت جمهوري اسلامي‌از مقاومت را مطرح مي‌کنند.

ايشان افزودند: آمريکا‌ با موجوديت جمهوري اسلامي‌و با «نفوذ و اعتبار و اقتدار نظام منتخب ملت ايران»، مخالف است. همانگونه که اخيراً يکي از سياستمداران و عناصر فکري آمريکا‌ به صراحت اعلام کرد ايران چه اتمي‌باشد چه نباشد خطرناک است چرا که داراي نفوذ و اقتدار است و به قول خودشان هژموني ايران بر منطقه حاکم شده است. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در جمع بندي اين بخش از سخنانشان تأکيد کردند: مسئله هسته‌‌اي‌ بهانه است و آمريکا‌يي‌ها زماني از خصومت دست بر مي‌دارند که ملت ايران، به ملتي منزوي، بي‌اعتبار و بي‌احترام تبديل شود. رهبر انقلاب در ادامه سخنانشان، نگاه به درون و تکيه بر قدرت داخلي را راه‌حل واقعي مسائل و مشکلات موجود دانستند و خاطرنشان کردند: اگر ملتي به قدرت و تواناييهاي خود متکي بود از اخم يا تحريم دشمن متلاطم نمي‌شود و ما بايد دنبال تحقق اين هدف باشيم. ايشان افزودند: همه حرف ما با مسئولان گذشته و امروز اين است که براي پيشرفت و گشايش کارها، به ظرفيتهاي متنوع و گسترده انساني، طبيعي و جغرافيايي ايران تکيه کنيد. رهبر انقلاب در همين زمينه تحرک ديپلماسي را هم بسيار لازم خواندند و افزودند: تکيه بر تواناييهاي دروني به معناي نفي ديپلماسي نيست اما بايد توجه داشت تحرک ديپلماسي تنها بخشي از کار است و محور اصلي، اتکا به توانايي داخلي است که مي‌تواند پاي ميز مذاکره نيز اعتبار و اقتدار بياورد.

در دوران انقلاب ودرسال های ابتدایی پیروزی و در دوران جنگ تحمیلی نیز، بدترین رفتارها با ملت ایران ازجانب دولت آمریکا صورت گرفت. روبرت نوواک روزنامه نگار آمریکایی در 26 سپتامبر 2009 در واشنگتن پست نوشت: «طبق گزارش مجلس سنای آمریکا، مواد سمی و تولید کننده امراض، تحت پروانه دولت آمریکا در سال های ۱۹۸۵-۱۹۸۸ که هنوز جنگ عراق علیه ایران ادامه داشت، به عراق صادر می‌شد. این مواد سمی و بیولوژیک را بازرسان سازمان ملل که پس از جنگ ۱۹۹۱ خلیج فارس برای انهدام مواد کشنده شیمیایی به عراق رفته بودند، در آنجا کشف کردند.»

هنوز هم این کینه توزی‌ها با تحریم های غیرقانونی برای باز داشتن ملت ایران از دستیابی به فناوری های نوین، به بهانه سلاح اتمی ادامه دارد. همین دولت آمریکا بود که وزیر دفاعش گفته بود ریشه ملت ایران را باید خشکاند. و یا رئیس جمهور ایران را محور شرارت خواند و اخیراً نیز معاون وزیر خارجه‌اش، مردم ایران را ذاتاً فریبکار دانست.جنایات ایالات متحده در افغانستان و عراق و مصر را نیز همه به یاد دارند. و جدیدترین شاهد مثال هم، افشای رفتاراستکباری حتی با نزدیکترین متحدانش یعنی جاسوسی ازمقامات و شهروندان غربی است.

رهبر انقلاب اسلامي‌توجه ملت و مسئولان را به اين نکته مهم جلب کردند که ايران در مواجهه با دشمنان، از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي‌تاکنون، هيچگاه دچار استيصال نشده و از اين پس هم نخواهد شد.

منبع :وبلاگ ديار سر سبز رابر

.

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب