پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

۱۹:۲۳:۰۵ - شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چه تاثيري تعرفه جدید و قدیم برقبوض تلفن همراه داشت؟+جدول
فارس تاثیر تعرفه جدید همراه اول را بررسی کرده است؛ اینکه با تعرفه جدید ۵۹۹ ریالی قبوض کدام دسته از مشترکان، کاهش یا افزایش خواهد داشت. به گزارش”صبح رابر” در اردیبهشت‌ماه سال جاری، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، یک تعرفه پایه را برای مکالمات تلفن‌همراه تصویب کرد.بر این اساس اپراتورها می‌توانند نرخ هر دقیقه مکالمات داخل […]

فارس تاثیر تعرفه جدید همراه اول را بررسی کرده است؛ اینکه با تعرفه جدید ۵۹۹ ریالی قبوض کدام دسته از مشترکان، کاهش یا افزایش خواهد داشت.

به گزارش”صبح رابر” در اردیبهشت‌ماه سال جاری، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، یک تعرفه پایه را برای مکالمات تلفن‌همراه تصویب کرد.بر این اساس اپراتورها می‌توانند نرخ هر دقیقه مکالمات داخل شبکه سیم‌کارت‌های دائمی خود را بین 515 ریال تا 618 ریال تعیین کنند.

همچنین تعرفه سیم‌کارت‌های اعتباری می‌تواند تا 50 درصد بیش از سیم‌کارت‌های دائمی تعیین شود.همراه اول که پیگیر افزایش تعرفه‌های خود بود، تعرفه پایه را به اجرا گذاشت و تعرفه خود را مانند دو اپراتور دیگر به دو بخش داخل شبکه و خارج شبکه تقسیم کرد. هم‌اکنون تعرفه هر دقیقه مکالمه داخل شبکه با سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول 599 ریال است. همچنین تعرفه هر دقیقه مکالمه خارج شبکه با سیم‌کارت‌های دائمی بدون تغییر مانند سابق 625 ریال مانده است.

تعرفه سیم‌کارت‌های اعتباری هنوز مشخص نیست اما طبق مصوبه می‌تواند حداکثر 50 درصد بیشتر از دائمی‌ها تعیین شود.با تعرفه‌های جدید 599 ریالی سیم‌کارت دائمی همراه اول، تخفیف‌های مکالمات در ساعات غیرپیک لغو شده است.

*تعرفه‌های قدیمی سیم‌کارت دائمی همراه اول

در ساعت غیر پیک مصرف

در ساعت پیک مصرف

نوع تماس

358

447

شهری

536

760

بین شهری

358

447

تالیا

625

625

ایرانسل

625

625

رایتل

*تعرفه‌های جدید سیمکارت دائمی همراه اول

ریال

نوع تماس

599

شهری

599

بین شهری

599

تالیا

625

ایرانسل

625

رایتل

بنابر اعلام شرکت مخابرات ایران، با تعرفه‌های قدیم، همراه اول در هر دقیقه مکالمه دو پالس هزینه جابجایی حدود 90 ریال اخذ می‌کرد که با تعرفه جدید این هزینه حذف شده است.همچنبن صرف نظر از جداول تعرفه‌ای فوق، مدیران همراه اول می‌گویند: در تعرفه‌های قدیم با احتساب جابه‌‌جایی و بین‌‌شهری تعرفه موثر (میانگین) هر دقیقه مکالمه 537 ریال بوده است.

اکنون با مقایسه تعرفه‌های جدید و قدیم، هر مشترک با توجه به نوع تماس‌هایش می‌تواند متوجه شود که در قبوض جدید باید منتظر کاهش یا افزایش مبلغ باشد.مشترکانی که اغلب در شهر خود هستند و به تبع اغلب تماس‌هایشان از نوع شهری است و از بیرون محدوده استان خود (جابه‌جایی) و با سیم‌کارت‌های غیر از شهر خود (بین‌شهری) تماس زیادی ندارند، باید منتظر افزایش در قبوض این دوره خود باشند.

برعکس مشترکانی که اغلب جابه‌جایی زیادی دارند و با سیم‌کارت‌های غیر از شهر خود زیاد تماس می‌گیرند، حداقل روی کاغذ باید انتظار کاهش مبلغ را در این دوره قبوض داشته باشند.این در حالی است که طبق دستور وزیر ارتباطات فعلا تعرفه‌های جدید همراه اول باید تا بررسی بیتشر به حالت قبل باز گردد اما هنوز همراه اول توقف اعمال تعرفه‌های جدید را اعلام نکرده است.

منبع:فارس

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب