پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

۹:۵۱:۲۳ - شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کشورهای جهان به خروج تشکیلات سازمان ملل از آمریکا اقدام کنند
عدم پایبندی به توافقات انجام شده همچون خروج آمریکا از پیمان آب و هوایی پاریس که ترامپ اعلام کرد معاهده مذکور محدودیت‌های اقتصادی شدیدی برای شهروندان..

به گزارش “صبح رابر”؛  رحیم رضاخانی کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی در یاددشت پیش رو که پیرامون بدعهدی های آمریکا نسبت به توافق های صورت گرفته  نگاشته معتقد است: آمریکا دیگر صلاحیت اداره نمودن سازمان ملل را در کشورش ندارد و باید اقدامات لازم در خصوص خروج این سازمان از کشور آمریکا از سوی کشورهای دیگر جهان انجام شود تا به مسئولان و مشاوران و آقای ترامپ نشان داده شود که دیگر آمریکا از دید جهان کوچک و منزوی شده و جهان دیگر تحمل یاوه گویی ها و زورگویی های آن را ندارد.

متن این یادداشت به شرح زیر می باشد:

پس از انتخاب آقای دونالد ترامپ به ریاست جمهوری کاخ سفید اتفاقات گوناگون و رنگارنگ زیادی در حوزه سیاست خارجی آمریکا در تقابل با سایر کشورها اتفاق افتاده است ، تصمیم گیری های عجولانه و بدون حساب،کتاب و تجارت منش آقای ترامپ وخروج از سازمان و پیمان های جهانی ،آمریکا را روزبه روز منزوی تر و موجب سرخوردگی مسئولان ارشد آن شده است و منجرب به بی اعتباری آمریکا شده است.

عدم پایبندی به توافقات انجام شده همچون خروج آمریکا از پیمان آب و هوایی پاریس که ترامپ اعلام کرد معاهده مذکور محدودیت‌های اقتصادی شدیدی برای شهروندان آمریکا ایجاد می‌کند و به بهبود وضع محیط زیست منجر نمی‌شود، به اتعقاد ترامپ این معاهده توزیع عظیم ثروت آمریکا به کشورهای دیگر است. ترامپ معتقد است که توافق پاریس به سطح زندگی و کسب کار مردم آمریکا ضربه سنگینی وارد می‌کند زیرا چین و هند همچنان می‌توانند تا چند سال آینده صنایع زغال سنگ خود را توسعه بدهند اما آمریکا چنین اجازه‌ای ندارد.

در ادامه بدعهدی های این کشور با ریاست جمهوری نابغه ای بنام ترامپ خروج از سازمان علمی آموزشی فرهنگی ملل متحد (یونسکو) می باشد که دلیل آن را تصمیمات این سازمان برعلیه رژیم صهیونیسم می داند ،با اندکی تامل بر اقدمات این چنینی آمریکا و خروج آن از موضوع برجام که آن را هم به ضرر هم پیمان خود رژیم صهیونیسم می دانند بلادرنگ انجام خواهد پذیر می باشد، البته برای کشور ایران برجام منافع خاصی نداشته و آمریکا را هم انجام اعمال تحریم برعلیه جمهوری اسلامی ایران منع نکرده است. امروز آمریکا با دخالتها و گزافه‌گویی‌هایش تبدیل به منفورترین چهره جهان شده است. با وجود همه اعتراضات و سیل انتقادها و حتی برخوردهای کوبنده کشورهایی مثل روسیه و کره شمالی، باز هم این دولت به کار خود ادامه می‌دهد. در خصوص ایران نیز همچنان در موضع ضد انقلابی خود قرار گرفته است و سعی دارد ارکان آن را سست کرده وشیرازه‌اش را از هم بپاشد غافل از آنکه ملت آگاه ایران اسلامی از فتنه ها و تصمیم های شوم و پلید آمریکا آشناست و در برابر زورگو خواهد ایستاد.

کشورهای جهان به خروج تشکیلات سازمان ملل از آمریکا اقدام کنند

حال که ترامپ در سخنرانی و موضع جدیدش ایران را محکوم به عدم پایبندی به روح برجام محکوم می کند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هم تروریسم می خواند زمان آن فرا رسیده است تا جهان را با به بدعهدی های این کشور آشناتر کنیم که هر زمانی آمریکا حرف از تعامل و مذاکره سخن گفت کشورها و ملت ها بدانند آمریکا یک بدعهدی بزرگ در دنیاست و در معاهده هایی  و پیمان هایی که با حضور کشورهای بزرگ دنیا انجام شده را زیرپا می گذارد و خود به تنهایی تصمیم به خروج از آن را صادر می نماید و نقش بازیکن و داور را به تنهایی انجام می دهد.

بنابراین باید گفت که آمریکا دیگر صلاحیت اداره نمودن سازمان ملل را در کشورش ندارد و باید اقدامات لازم در خصوص خروج این سازمان از کشور آمریکا از سوی کشورهای دیگر جهان انجام شود تا به مسئولان و مشاوران و آقای ترامپ نشان داده شود که دیگر آمریکا از دید جهان کوچک و منزوی شده و جهان دیگر تحمل یاوه گویی ها و زورگویی های آن را ندارد.

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب