پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

۱۱:۱۶:۵۲ - چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مکتب امام یک راهنمای نظری و عملی است
حجت الاسلام والمسلمین علی علیدادی سلیمانی گفت: مکتب امام یک راهنمای نظری و عملی است که کشور و ملت را به عزت و پیشرفت و عدالت می‌رساند در طول سال‌های گذشته، عملاً هم همین بوده است یعنی هر جا ما توفیق پیدا کردیم جایی بود که به توصیه‌های امام جامه‌ی عمل بپوشانیم.

حجت الاسلام والمسلیمن علی علیدادی سلیمانی امام جمعه رابر در گفت و گو با خبر نگار “ صبح رابر“؛ درخصوص مکتب امام راحل ضمن تسلیت  سالروزارتحال ملکوتی امام(ره) و قیام ۱۵خرداد گفت: درس بزرگ امام بزرگوار ما و مکتب ماندگار ایشان که ذخیره‌ی ملت ایران است.

وی افزود: مکتب امام، سرمایه‌ای است که ملت ایران با در دست داشتن این سرمایه، توانسته است گذرگاه‌های دشواری را طی کند و در مقابل سنگین‌ترین توطئه‌ها ایستادگی کند.

امام جمعه رابر یادآور شد: در طول این سال‌ها، علیه ملت ایران توطئه‌های مختلف نظامی، امنیتی، اقتصادی، تبلیغاتی، سیاسی بوده است و ملت ایران به برکت مکتب امام، در مقابل این توطئه‌ها ایستادگی کرده است.

وی ادامه داد: مکتب امام یک راهنمای نظری و عملی است که کشور و ملت را به عزت و پیشرفت و عدالت می‌رساند. در طول سال‌های گذشته، عملاً هم همین بوده است یعنی هر جا ما توفیق پیدا کردیم جایی بود که به توصیه‌های امام جامه‌ی عمل بپوشانیم.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی، مکتب امام  را یک بسته‌ی کامل و یک مجموعه دارای ابعاد خواند و گفت: این ابعاد را باید با هم دید و با هم ملاحظه کرد. سه بُعد اصلی در مکتب امام بزرگوار ما، بُعد معنویت و بُعد عقلانیت و بُعد عدالت است که هر سه از اسلام گرفته شده است.

وی افزود: در بُعد معنویت امام بزرگوار ما، صرفاً با تکیه‌ی بر عوامل مادی و ظواهر مادی، راه خود را پی نمی‌گرفت؛ اهل ارتباط با خدا، اهل سلوک معنوی، اهل توجه و تذکر و خشوع و ذکر بود؛ به کمک الهی باور داشت؛ امید او به خدای متعال، امید پایان‌ناپذیری بود.

 امام جمعه رابر با اشاره به  بُعد عقلانیت امام، بیان کرد:  به کار گرفتن خرد و تدبیر و فکر و محاسبات، در مکتب امام مورد ملاحظه بوده است. در رابطه با بُعد عدالت نیز اگرچه به یک معنا، عدالت از همان عقلانیت و معنویت برمی‌خیزد، اما برجستگی بُعد عدالت در منظر امام بزرگوار، آن را به طور مشخص‌تری در مقابل ما قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه  این سه بُعد اسلامی و قرآنیِ مکتب امام را باید با هم دید گفت:  تکیه‌ی بر روی یکی از این ابعاد، و بی‌توجهی به ابعاد دیگر، جامعه را به راه خطا و انحراف می‌برد. این مجموعه، این بسته‌ی کامل، میراث فکری و معنوی امام است. خود امام بزرگوار هم در رفتارش، هم مراقب عقلانیت بود، هم مراقب معنویت بود، هم با همه‌ی وجود متوجه به بُعد عدالت بود.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی مکتب امام را  ضمانت‌بخش پیروزی ملت انقلابی ایران اسلامی  برشمرد و افزود: مردم عزیز! مکتب امام، ما را در طول این سال‌ها از گردنه‌های خطرناکی عبور داده است؛ سطح عزت ملی و شرافت بین‌المللی ما را بالا آورده است کشور به برکت پیمودن این راه، در همان حدی که رعایت کرده ، پیشرفت داشته  و به سمت آرمان‌های خود پیش رفته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: خداوند را بابت این خلف صالحشان مقام معظم رهبری شاکریم با رهبری این مرجع حکیم مکتب امام (ره) باقدرت وسرعت جهانیان رادربرگرفته است، برای ظهور ولی نعمه ی هستی دعامی کنیم، که با آمدن منجی عالم بشریت ریشه ظلم ازبین می رودوعدالت همه جارافرامی گیرد.

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب