پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

۲۲:۱۱:۰۸ - یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نجات جان بانوی ۴۵ ساله رابری با بالگرد هلال احمر
یک زن ۴۵ ساله  که به همراه خواهرش برای چیدن گیاهان دارویی به ارتفاعات اشکان آبدر دهستان سیه بنوئیه شهرستان رابر رفته بود ازکوه سقوط می کند که با اعزام بالگرد هلال احمراستان به محل حادثه به بیمارستان انتقال داده شد و از مرگ نجات یافت.

به گزارش “صبح رابر “؛ رئیس هلال احمر در تشریح این خبر گفت: حوالی ساعت ده ونیم صبح امروز طی تماس تلفنی مبنی برسقوط یک زن در ارتفاعات اشکان آبدر رابر بلافاصله دوتیم امداد ونجات کوهستان و رهاسازی حوادث جاده ای به منطقه اعزام و با طی ۵کیلومتر پیاده روی به مدت ۴ساعت به محل حادثه رسیدند.
یوسفعلی مهدیپور افزود: پس از اقدامات اولیه امدادونجات وتثبیت مصدوم وهماهنگی به عمل آمده با واحد عملیات امداد ونجات استان کرمان بایک عملیات پرواز هلی کوپترتوانستند طی ۸ساعت عملیات نفس گیر مصدوم را تحویل تیم امداد پرواز داده و به مرکزاستان جهت مداوا انتقال دهند.
بنابراین گزارش؛ رضا فلاح عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صبح امروز در تماس تلفنی با جمعیت هلال احمر سقوط یک بانوی ۴۵ ساله از کوه‌های دهستان سیه بنوئیه در شهرستان رابر را اعلام کردند اظهار کرد: بلافاصله تیم امداد و نجات پایگاه اسکر هلال احمر به محل حادثه اعزام شد.
وی با اشاره به اینکه نجاتگران هلال احمر شهرستان رابر پس از پیمایش ۵ کیلومتری در این ارتفاعات به مصدوم دسترسی پیدا کردند، افزود: به دلیل جراحت شدید و خونریزی داخلی انتقال مصدوم توسط بسکت به دامنه کوه امکان‌پذیر نبود و به همین دلیل بلافاصله از مرکز استان درخواست بالگرد شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه تیم امداد و نجات هلال احمر مرکز استان کرمان بلافاصله توسط بالگرد به محل حادثه اعزام شد ادامه داد: با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه و وزش باد امکان نشستن هلی کوپتر در محل حادثه میسر نشد.
وی افزود: خوشبختانه با مهارت و توانمندی کاپیتان بالگرد به مدت چند دقیقه در فضای معلق قرار گرفت و با سرعت‌العمل بسیار خوب نجاتگران هلال احمر؛ مصدوم با حفظ شرایط ایمنی به داخل بالگرد انتقال یافت.
فلاح با بیان اینکه این بانوی ۴۵ ساله به قصد جمع‌آوری گیاهان دارویی به همراه خواهرش به ارتفاعات کوه‌های دهستان سیه بنوئیه عزیمت کرده بود که متاسفانه در اثر سقوط دچار شکستگی در ناحیه دست، پا، سر و خونریزی داخلی شد گفت: با توجه به شرایط جسمانی امکان حمل و انتقال آن توسط بسکت در منطقه کوهستانی نبود و توسط بالگرد به مرکز استان انتقال و به نیروهای اورژانس تحویل داده شد.

بر چسب ها:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب