پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

۱۲:۱۵:۱۴ - چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری ها در رابرخبرداد
تزریق ۳۰واکسن کرونا به کادر درمان رابر /۲مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در دو هفته اخیر شناسایی شد
اصغر سجادی از شناسایی۲ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در دو هفته اخیر خبر داد و گفت: شمار مبتلایان به کرونا در رابر با شناسایی ۲مورد جدید طی دو هفته گذشته به ۴۱۶نفر رسید.

اصغر سجادی کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری ها رابر در گفت و گو با خبرنگار صبح رابر با اشاره به آخرین آمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در رابر گفت: در مجموع ۱۹۹۸تعداد نمونه‌گیری از بیماران مشکوک به کرونا از ابتدای اپیدمی انجام شده که ۴۱۶ بیمار تا به امروز۲۰اسفند در رابر تست آنها مثبت شده که ۴۳ بیمار غیر بومی و ۱۱بیمار جان خود را از دست دادند.

وی افزود: طی دو هفته اخیر۲مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹در شهرستان رابر شناسایی شده که یک بیمار غیر بومی بود، در حال حاضر ۳بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بافت و کرمان بستری هستند.

سجادی عنوان کرد: تا کنون ۹۷۶ مورد تست تشخیص سریع ویروس کرونا در درب منازل بیماران مشکوک انجام شده که ۵۶بیمار شناسایی و در ایزوله خانگی هستند .

وی، وضعیت شهرستان رابر را آبی اعلام کرد و گفت: با توجه به مراسمات جشن از متصدیان و تالارها تست تشخیص سریع انجام می‌گیرد، مجالس عروسی با ظرفیت محدود و رعایت فاصله اجتماعی برگزار شود.

سجادی از تزریق واکسن کرونا به ۳۰نفر پرسنل خبر داد وگفت: ۱۰نفر از حوزه بخش درمان ، ۱۰نفر از همکاران بهداشت و ۱۰نفر از اورژانس بین جاده ای مرحله اول واکسن کرونا تزریق شدکه مرحله دوم ۲۸ روز بعد از تزریق مرحله اول انجام می‌شود.

سجام