پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

۱۹:۰۵:۲۴ - سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی؛
زادگاه شهید سلیمانی در پساکرونا به قطب گردشگری مذهبی تبدیل می‌شود
صمدالله محمدی گفت: رابر؛ به واسطه اینکه روستای شهید داده نمونه کشوری گنجان با ۷۰ شهید و روستای قنات ملک به عنوان زادگاه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در آنجا قرار دارد، این ظرفیت را دارد به منطقه گردشگری مذهبی تبدیل شود.

به گزارش “صبح رابر“؛صمدالله محمدی، نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی در نشست استاندار و مجمع نمایندگان استان با رئیس بنیاد شهید کشور با بیان  اینکه آزادگان و خانواده شاهد و ایثارگر سرمایه های ارزشمند و چهره های فداکار کشور هستند، گفت: امید است بتوانیم در حوزه مسئولیت و اختیارات خود وظیفه‌مان را به بهترین شکل در قبال آزادگان و خانواده شاهد و ایثارگر انجام دهیم و شرمنده این قشر ارزشمند نظام و انقلاب نشویم.


محمدی، با اشاره به اینکه روستای قنات ملک، زادگاه سردار دلها امروز مورد بازدید و توجه بسیاری از عاشقان انقلاب، نظام و شهید و شهادت قرار می گیرد اظهار کرد: انتظار ما این است که شهرستان رابر با نگاه ویژه ای دیده شود.


وی تصریح کرد: رابر؛ به واسطه اینکه روستای شهید داده نمونه کشوری گنجان با ۷۰ شهید و روستای قنات ملک به عنوان زادگاه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در آنجا قرار دارد، این ظرفیت را دارد به منطقه گردشگری مذهبی تبدیل شود.

وی افزود: همانطور که در کلام نام این روستاها برده می شود در عمل هم برای عمران و توسعه و محرومیت زدایی از این روستاه ها اقداماتی انجام شود.
در این دیدار بر تسریع ساماندهی ویژه گلزار شهدا، مسایل معیشتی ایثارگران، طرح‌های اشتغال‌زایی تبادل‌نظر شد.


همچنین در این دیدار مقرر گردید:
۱- برقراری مستمری جانبازان سرافراز زیر ۲۵% و منسوبین شهدای عزیز
۲- تامین تجهیزات درمانی مورد نیاز پدران، مادران و جانبازان بالای ۲۵% شهرستانهای بافت، رابر و ارزوئیه
۳- تامین و تخصیص اعتبار لازم جهت ساماندهی گلزار شهدای سه شهرستان
۴- برقراری حق پرستاری والدین معظم شهدا
۵- اعزام هیئتی متشکل از معاونین و اعضای کمیسیون جهت بررسی مشکلات و معضلات خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان  به شهرستانهای بافت، رابر و ارزوئیه
۶- تخصیص بودجه جهت احداث ساختمان جدید بنیاد شهید
۷- تخصیص اعتبار مناسب سازی مسکن برخی از خانواده های معظم شهدا و جانبازان شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه

انتهای پیام/

تابناك وب سجام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب