پایگاه اطلاع رسانی صبح رابر

۱۱:۵۴:۰۱ - چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در همایش ائمه جمعه سراسر استان کرمان مطرح شد؛
مکتب شهید سلیمانی گره گشا است/برگزاری جشنواره بین‌المللی ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی در رابر
صمدالله محمدی گفت: مکتب شهید سلیمانی گره‌گشای مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در مسائل مختلف است و این مختص رابر نخواهد بود و در کل جهان باید ترویج شود.

به گزارش “صبح رابر”؛ حجت‌الاسلام و المسلمین علی علیدادی‌سلیمانی امام جمعه رابر در همایش ائمه جمعه سراسر استان کرمان با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در سفر به استان کرمان پیرامون اهمیت رابر و گنجان دومین روستای نمونه شهیدداده کشور  با ۷۲ شهید اظهار داشت: شهرستان رابر با ۳۵۰ شهید در۲۳ شهرستان استان بیشترین شهید نسبت به جمعیت را دارد و با ۴۷۵ جانباز، ۲۵ آزاده قهرمان و زادگاه سپهبد شهید سلیمانی سیدالشهدای مقاومت حاج‌قاسم سلیمانی است و در عرصه دفاع و مقاومت سرآمد است.


امام جمعه رابر با قدردانی از مردم مومن ،ولایی، انقلابی وهمیشه درصحنه رابر گفت: بر اساس آمار بیشترین حضور در مراسمات مختلف استان به نسبت جمعیت متعلق به رابر است و نیزدر انتخابات ریاست جمهوری بیشترین مشارکت سیاسی متعلق به رابر بوده است.


امام جمعه رابر در همین خصوص با گرامیداشت یاد و خاطره واقف مسجد مصلی حضرت زهرا (س) رابر گفت: مرحوم جهانشاهی واقف و بانی  این مصلی با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان بدون هیچ اعتبار دولتی باقیات و صالحاتی از خود بر جای گذاشت که مردم رابر برای همیشه قدردان این واقف هستند.


وی از بازسازی گلزار شهدای گمنام رابر با اعتبار ۲ میلیارد تومان و ساخت ۴ مسجد در سطح شهرستان خبر داد و افزود: در مرکز شهر رابر دیگر نیازی به کلنگ‌زنی مسجد نداریم؛ فقط بخش هنزا یک روستا نیاز به مسجد داشت که هفته قبل کلنگ آن به زمین زده شد.


علیدادی‌سلیمانی عنوان کرد: در طرح مواسات  در ۴ مرحله بسته معیشتی به ارزش ۴ میلیارد تومان بین نیازمندان توزیع شده است.
وی یادآور شد: تاکنون ۱۰ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های فرهنگی شهرستان رابر هزینه شده است که فقط به مدد روح ملکوتی سردار دل‌ها، خیران خارج از استان به این شهرستان کمک کرده‌اند.
امام جمعه رابر با اشاره به ترویج مکتب شهید سلیمانی تصریح کرد: این شهرستان همچنین نیاز به مکانی برای نگهداری آثار سردار دل‌ها دارد و مکان‌هایی که راهیان نور بتوانند از این ساختمان بهره ببرند.


نماینده مردم شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی : برگزاری جشنواره بین‌المللی ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی در رابر

صمدالله محمدی نماینده مردم شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی هم با تبریک ایام ربیع‌الاول اظهار کرد: مکتب شهید سلیمانی گره‌گشای مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در مسائل مختلف است و این مختص رابر نخواهد بود و در کل جهان باید ترویج شود.
وی از جلسه‌ای با وزیر فرهنگ و ارشاد و برگزاری جشنواره بین‌المللی پیرامون ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی در شهرستان رابر خبر داد و گفت:  استقرار دبیرخانه دائمی شعر مقاومت با محوریت شهید سلیمانی، راه‌اندازی دائمی فیلم مقاومت با محوریت شهدای مدافع حرم و سیدالشهدا در کرمان یا تهران نیز پیگیری و در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است.
محمدی اظهار کرد: شورای راهبردی در شهرستان‌ها اجرا و ثبت و صدور مجوز مؤسسه نهج‌البلاغه به جهت ترویج کلام امیرالمؤمنین ویژه سه شهرستان با محوریت ائمه جمعه به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.


فرماندار رابر : بزرگترین سرمایه شهرستان رابر، نیروی انسانی بالقوه آن است

کرامت امیرحیدری فرماندار رابرنیز دراین همایش با تبریک ولادت باسعادت پیامبراکرم(ص) وخیرمقدم گفت: خداوند به بعضی مناطق نعمتهایی اعطامی کند که قابل تکرار نیستند، وجود سپهبد شهید سلیمانی درتاریخ تکرارنشدنی وشهادت او نیزنعمت استثنایی است که خداوندمتعال به شهرستان رابرارزانی داشته است.

وی، بزرگترین سرمایه شهرستان رابر را نیروی انسانی بالقوه آن دانست و افزود: در فضای همدلی و همکاری با ائمه جمعه شاهد توسعه زیرساخت های فرهنگی و عمرانی این شهرستان هستیم .

وی وجود حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه استان را یکی دیگر ازنعمتهای خداوند برای شهرشهیدان، شهرستان رابرعنوان کرد.

امیر حیدری با بیان اینکه شهرستان رابربا ۱۱۵۹۰خانوار۴۵۰۰ خانوارآن تحت پوشش نهادهای حمایتی است و نرخ جمعیت ۶دهم درصد گفت: اقتصاد۶۷درصدمردم این شهرستان درحوزه کشاورزی است .

وی به توسعه زیرساخت های شهرستان اشاره کرد و گفت:با همراهی ائمه جمعه درفضای همدلی وهمکاری را به دورازهرگونه تنش سیاسی فراهم است.

امیرحیدری با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات امسال درکمال آرامش وهمدلی بابالاترین درصدمشارکت برگزارشد و اقدامات خوبی درحوزه شهرستان رخ داده است گفت:بلوارقنات ملک به رابر بااعتبارمصوب ۳۰میلیاردتومان ازمحل اعتبارات ملی دردستورکارقرارگرفته است.

وی در همین راستا افزود: شرکت ملی مس وبنیاد مستضعفان باهمکاری بنیاد مسکن معین اقتصادی شهرستان شده اند وایجاد شهرک صنعتی بااعتبارات دولتی، و احداث جاده رابرکرمان امروز ازمسیررابربه شیرینک ۶۵کیلومتر مسیر را نزدیک کرده است ازاقدامات خوبی که درحوزه زیرساخت های رابر انجام شده است.

فرماندار رابر به طرح های گردشگری، کارخانه بسته بندی، نوسازی مدارس باکمک خیرین، درحوزه کشاورزی نیز به الگوی کشت اشاره کرد.


انتهای پیام /

بر چسب ها:
تابناك وب سجام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب